Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Ketmia syryjska 'Red Heart'

Hibiscus syriacus 'Red Heart'
16,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 20-30cm

Hibiscus syriacus 'Red Heart'

Odmiana o białych kwiatach (czasem płatki mogą być na brzegach lekko zaróżowione), środek kwiatu jest natomiast bordowo czerwony. Krzew rośnie tak, jak inne odmiany hibiskusów – tworzy odwrotny stożek, rozszerza się ku górze by z czasem rozszerzyć się także na dole, u rozwidlenia pędów. W młodości rośnie bujnie, po osiągnięciu docelowej wysokości, która wynosi około 1, 5 – 2 metrów przestaje niemal całkowicie rosnąć i zagęszcza się. Starsze krzewy dobrze odmładzać poprzez silne przycięcie wiosną, spowoduje to wykształcenie świeżych, tegorocznych pędów, na których roślina zakwitnie.

Najlepsza gleba dla tej odmiany to żyzne, dobrze zdrenowane podłoże, które nie ma tendencji do zatrzymywania dużych ilości wody – roślina źle to znosi. W ogrodzie warto posadzić ten hibiskus w miejscu słonecznym i osłoniętym, zapewni to obfite kwitnienie oraz złagodzi skutki mocnych mrozów, które mogą uszkadzać szczególnie młode rośliny.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ketmia syryjska 'Red Heart'
Twoja ocena