Kasztanowiec drobnokwiatowy

Aesculus parviflora
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Aesculus parviflora

Opis: Jedyny krzewiasty kasztanowiec. Dorasta do 3 – 4 m wysokości, ale szeroko się rozkrzewia, przez płożące się i ukorzeniające się gałęzie. Liście złożone są z 5 – 7 listków na 1 – 3 cm ogonkach. Brzeg liścia jest karbowano-piłkowany. Spód liścia szaro omszony. Kwiaty mają barwię bieli najwyższej czystości. Mają po 4-5 płatków. Ich średnica wynosi ok. 1 cm. Są zebrane w wąskie, długie 20 – 30 cm kwiatostany. Kasztanowiec drobnokwiatowy zakwita bardzo późno dopiero w Lipcu i Wrześniu. Jesienią roślina wybarwia się na żółto. Owocuje bardzo słabo.

Uprawa i zastosowanie: Wytrzymuje mrozy do minus 29 stopni Celsjusza. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne. Wymaga słonecznego miejsca. Potrzebuje dużo miejsca w ogrodzie ze względu na silne rozkrzewianie się. Cenny ze względu na zwarty pokrój i późne kwitnienie. Polecany jest do większych ogrodów, oraz parków.

Ciekawostki: Gatunek pochodzi z południa USA (Georgia, Alabama). Tam jest zapylany przez ćmy i kolibry. Jego kasztany zawierają trujące saponiny. Człowiek jest na nie dość odporny, bo ich nie wchłania, jednak uwolnione saponiny są trujące dla ryb. Dlatego Indianie stosowali tę roślinę do podtruwania ryb w strumieniach, w celu łatwego połowu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kasztanowiec drobnokwiatowy
Twoja ocena