Kalina koralowa 'Xanthocarpum'

Viburnum opulus 'Xanthocarpum'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Viburnum opulus 'Xanthocarpum'


Ciekawa odmiana kaliny koralowej, posiadająca owoce koloru żółto pomarańczowego. Jest to krzew dorastający do wysokości 2, 5 – 3, 5 metra, oraz nieco mniejszej szerokości, o pokroju lekko jajowatym, szeroko kolumnowym. Z wyglądu nie różni się zasadniczo od rosnącej dziko w Polsce kaliny koralowej, jedyna wyraźnie rzucająca się w oczy różnica to kolor owoców. Nie są one intensywnie czerwone ale mają kolor ciemnożółty, lekko pomarańczowy.

Kalina ta kwitnie okolicy maja, kwiaty jak u gatunku, koloru białego, zebrane w kwiatostany średniej wielkości. Owoce pojawiają się późnym latem, w sierpniu – wrześniu. Krzew ten może rosnąć na słabszych glebach jednak najlepiej i najbujniej rósł będzie na glebach żyznych, wilgotnych i jednocześnie przepuszczalnych. W ogrodzie nadaje się do wykorzystania jako element wyższych klombów, można sadzić tę roślinę w grupach. Szczególnie ładnie wyglądają sadzone razem kaliny: koralowa oraz odmiana ‘Xanthocarpum’, można wtedy łatwo zauważyć różnicę w kolorze owoców, które stworzą piękną mozaikę barw.

Jesienią krzew przebarwia się na kolor krwisto czerwony, można zatem użyć go także do kompozycji jesiennych wraz z roślinami przebarwiającymi się na wyraźnie inne kolory, np. żółty czy ciemno purpurowy. Roślina ta jest w pełni mrozoodporna, jedynie młode rośliny w najchłodniejszych regionach Polski należy dla pewności okryć na zimę.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kalina koralowa 'Xanthocarpum'
Twoja ocena