Jarząb Arnolda 'Coral Pink'

Sorbus x arnoldiana 'Coral Pink'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Sorbus x arnoldiana 'Coral Pink'


Różowe owoce tego jarzęba nie tylko zdobią, mogą być również spożywane w niezliczonej ilości przetworów! To bardzo ładne drzewko wykształca szeroką, kulistą koronę, osadzoną na zazwyczaj niewysokim pniu. Dorasta do 5-6 metrów wysokości, nie należy więc do dużych drzew, z którymi możemy mieć kiedyś kłopoty mając niewielki ogród.

Kwitnie obficie wiosną w okolicach maja, obsypuje się wtedy baldachami białych lub biało kremowych kwiatów, które zwabiają pszczoły. Późnym latem oraz jesienią na drzewie wykształcają się owoce, które mają nietypowy, intensywnie różowy kolor. Zebrane są w duże podbaldachy, często gałęzie lekko uginają się od ciężaru owoców.

Owoce jak najbardziej nadają się do spożycia, najlepiej po przetworzeniu, gdyż na surowo w smaku czuć wyraźną goryczkę, która znika po podgrzaniu owoców lub po przemrożeniu. Należy wspomnieć, że owoce jarzębów mają bardzo duże ilości witamin i są stosowane przy sporządzaniu wielu witaminowych preparatów! Taki sam efekt możemy także uzyskać sami, przygotowując z owoców konfitury, dżem lub dodając do kompotu. Odmiana ta nie ma specjalnych wymagań co do gleby, najważniejsze aby była wilgotna i nie przesychała zbytnio – w takich warunkach możemy spokojnie liczyć na bujny wzrost oraz piękne owocowanie naszego drzewka.

Jako, że jego owoce są bardzo ozdobne, należy sadzić te rośliny w miejscach widocznych, wyeksponowanych. Można używać ich do obsadzania alejek, ścieżek, ale również można tworzyć malownicze grupy składające się z różnych odmian jarzębów o kontrastujących kolorach owoców.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb Arnolda 'Coral Pink'
Twoja ocena