Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jabłoń 'Kobendza'

Malus 'Kobendza'
22,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 50-90cm

Malus 'Kobendza'

Jest to już dość stara odmiana jabłoni wyhodowana jeszcze przed wojną przez Antoniego Wróblewskiego w Arboretum Kórnickim. Jest niewysokim drzewem lub krzewem dorastającym do 5 m wysokości. Cechuje się rozłożystym pokrojem z nieregularną, luźną koroną. Ozdobę tej jabłoni stanowią nie tylko kwiaty ale również liście, które początkowo są czerwone a dopiero później, w sezonie zielenieją. Podobnie jak większość polskich jabłoni kwitnie w maju, jej kwiaty są wyjątkowo duże, nawet do 4 cm średnicy i zwisają na długich szypułkach. Wyróżniają się również ubarwieniem gdyż wewnątrz są jasnoróżowe a na zewnątrz różowo purpurowe.

Owoce pojawiają się w bardzo dużych ilościach w sierpniu i pozostają na drzewie aż do października. Nie nadają się one raczej do jedzenia, są drobne, ciemnoczerwone, a czasem niemal czarne, ale za to zdobią drzewko w okresie jesiennym dzięki czemu jabłoń ta wygląda efektownie od wiosny do jesieni. Dlatego też poleca się sadzić ją w ogrodach przydomowych a także jako roślinę parkową. Preferuje gleby żyzne, przeciętne ogrodowe, umiarkowanie wilgotne. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych i półcienistych, ale kwiaty i liście ładnie wybarwiają się na pełnym słońcu. Jest bardzo odporna na mróz i nie wymaga szczególnych zbiegów pielęgnacyjnych.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń 'Kobendza'
Twoja ocena