Jabłoń japońska 'Tina'

Malus toringo 'Tina'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Malus toringo 'Tina'


Karłowa, bardzo intensywnie kwitnąca na biało w maju odmiana jabłoni japońskiej. Kwiaty przed otworzeniem się są czerwonawe, po otworzeniu – białe, z bardzo delikatnym nalotem koloru różowego. Kwitnie bardzo obficie, gałązki drzewka są całe pokryte kwiatami i w miejscu zacisznym utrzymują się dosyć długo.

Roślina ta wykształca formę krzewu jeśli szczepiona nisko, jeśli wyżej – będzie to kulista korona o średnicy dochodzącej do 2 metrów, osadzona na niewysokim pniu. Odmiana gęsta, rośnie stosunkowo wolno ale kwitną mocno już nawet bardzo młode rośliny. Późnym latem pojawiają się na drzewie duże ilości małych, czerwonych owoców, bardziej przypominających wisienki niż jabłka. Utrzymują się bardzo długo i stanowią również ważny element ozdobny ‘Tiny’.

Najlepiej będzie czuć się na glebach żyznych, średnio wilgotnych, jednak drzewka zadomowione w danym miejscu zniosą nawet długi okres suszy bez uszczerbku. Jako że drzewko osiąga niewielkie rozmiary powinno być sadzone tam gdzie mamy do dyspozycji niewiele miejsca, może jak najbardziej być sadzone również w pojemnikach. W większych ogrodach można tę jabłonkę wpleść do większych kompozycji roślin kwitnących, mogą to być jabłonie czy wcześnie kwitnące wiśnie japońskie.

Więcej informacji
Forma szczepiona szczepione na pniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń japońska 'Tina'
Twoja ocena