Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Głóg miękki

Crataegus mollis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Crataegus mollis


Średniej wielkości drzewo pochodzące z północno-wschodnich terenów USA. Cenione jest zarówno jako atrakcyjne drzewo ozdobne, ale również jako drzewo owocowe, podobnie zresztą jak wiele innych odmian i gatunków głogów. Dorasta do 10-13 m wysokości, co jest bardzo dobrym wynikiem w przypadku głogu. Jego korona jest rozłożysta, często zaokrąglona, najładniej wygląda podczas kwitnienia w maju, kiedy to drzewo pokrywa się ogromną ilością drobnych białych kwiatów. Owoce pojawiają się na drzewie od końca sierpnia aż do października. Są kuliste, czerwone i gładkie i znakomicie nadają się na przetwory. Liście tego gatunku mają kształt jajowaty, są drobno ząbkowane na brzegach, ciemnozielone, jesienią z kolei żółkną. Głóg miękki jest jednak ozdobny nawet w zimie po opadnięciu liści i owoców, a to za sprawą niezwykłej, pobrużdżonej i czasem poskręcanej kory oraz pędów pokrytych długimi kolcami.


Głóg ten to przede wszystkim bardzo efektowne drzewo parkowe, ale bywa też uprawiany w większych ilościach dla jego słodkich, mięsistych owoców. Jest wystarczająco mrozoodporny aby rosnąć w naszym kraju. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, lekkich i świeżych, dobrze przepuszczalnych, jednak poradzi sobie również na glebach ciężkich o przeciętnej żyzności. Preferuje również gleby suche, ewentualnie umiarkowanie wilgotne. Może rosnąć na stanowiskach o pełnym nasłonecznieniu lub też w półcieniu. Dobrze znosi cięcia i inne zabiegi pielęgnacyjne.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg miękki
Twoja ocena