Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Funkia Siebolda 'Frances Williams'

Hosta sieboldiana 'Frances Williams'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hosta sieboldiana 'Frances Williams'


Nieco wyższa odmiana funkii, przeciętni osiąga około 50cm wysokości, ale w dobrych warunkach może urosnąć nawet do 90cm. Wyróżnia się spośród innych odmian bardzo dużymi, prawie okrągłymi liśćmi, które u nasady mają kształt sercowaty. Całe liście pokryte są matowym, białawym, woskowym nalotem co nadaje im charakterystyczny odcień. Zazwyczaj środkowa część liścia jest ciemnozielona z niebieskawym odcieniem i otoczona nieregularnym jasnozielonym, lub żółtawym obrzeżeniem. Cała roślina charakteryzuje się kępiastym, zwartym pokrojem, a liście rozmieszczone są bardzo gęsto.

Rośnie dość szybko, jednak jako że jest byliną, traci liście na zimę, a wiosną odrastają one na nowo. Kwiaty pojawiają się pod koniec czerwca i pozostają na roślinie aż do sierpnia. Są zebrane w gęste, długie kwiatostany osadzone na oddzielnych, niewysokich pędach kwiatostanowych. Mają dzwonkowaty kształt i biały lub bladoliliowy kolor. Odmiana ta najlepiej radzi sobie na stanowiskach zacienionych lub półcienistych. Preferuje gleby bardzo żyzne, przepuszczalne i stale wilgotne. Najlepiej sadzić ją pojedynczo na zadbanym trawniku lub w niewielkich grupach na tle ciemniejszych roślin. Jest całkowicie mrozoodporna i praktycznie nie wymagająca. Doskonale prezentuje się szczególnie sadzona w okolicach oczek wodnych, a także na rabatach z Żurawkami czy bergeniami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko cieniste, półcieniste
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Docelowa rozpiętość do 0,5m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Pochodzenie brak info
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia późne lato
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne półcień, pełny cień
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu