Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Funkia 'Color Festival'

Hosta 'Color Festival'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hosta 'Color Festival'


Średnich rozmiarów, niezwykle widowiskowa funkia o trójkolorowych liściach. Jest to stosunkowo nowa odmiana, została wyselekcjonowana w roku 2007 przez Dannego van Eechaute z hosty ‘Enterprise’. Dorasta do około 30-40 cm wysokości i 50-60 cm szerokości, tworząc niskie, ale dość szerokie, zwarte i gęste, niemal okrągłe kępy. Jest to jedna z najciekawiej ubarwionych funkii. Jej liście są podłużne, ostro zakończone i lekko pofalowane, długości do 13 cm i szerokości do 8 cm i z obu stron lekko matowe. Ich środek jest kremowobiały, otoczony nieregularnym, ciemnozielonym marginesem, a między środkiem i marginesem znajduje się jeszcze różnej wielkości, dodatkowy, ‘przejściowy’ margines w różnych odcieniach jasnej zieleni i żółci. W miarę wzrostu liści oba marginesy robią się bardziej wyraziste i szersze. Kolorystyka i ich kontrastowość liści robi ogromne wrażenie i nie bez powodu odmiana ta zyskała właśnie taką nazwę.

Kwitnienie trwa dość krótko, bo od połowy lipca do połowy sierpnia, jednak nie jest to istotne, gdyż główną ozdobą tej odmiany są liście. Kwiaty są dzwonkowate, lawendowe, umieszczone na białych, wysokich do około 40 cm łodygach kwiatostanowych. Hosta ta preferuje zdecydowanie stanowiska półcieniste, osłonięte przed wiatrem. Najlepiej rośnie na glebach luźnych, żyznych i próchnicznych, o obojętnym lub lekko kwaśnym pH, najlepiej podsypanych torfem lub kompostem. Podłoże pod uprawę powinno być stale umiarkowanie wilgotne, w gorące lata należy zwiększyć częstotliwość podlewania. Odmiana ta charakteryzuje się dość szybkim tempem wzrostu i już po kilku sezonach można dokonać jej podziału, pamiętając o tym, że należy to zrobić wczesną wiosną. Funkia ‘Color Festival’ to wspaniały dodatek do każdego ogrodu, który może być sadzony na obrzeżach rabat w celu ich rozjaśnienia i urozmaicenia.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko cieniste, półcieniste
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Docelowa rozpiętość do 0,5m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia późne lato
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne półcień, pełny cień
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu