Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dziurawiec Kalma

Hypericum kalmianum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Hypericum kalmianum


Gatunek dziurawca, którego nazwa rodzajowa pochodzi od nazwiska Piotra Kalma, ucznia Linneusza, który odkrył tę roślinę w Ameryce Północnej około 1700 roku. Obecnie naturalne stanowiska tego dziurawca znajdują się w okolicy Wielkich Jezior w USA. Jest to nieduży, zimozielony lub częściowo zimozielony, gęsty i silnie rozgałęziony krzew, dorastający do 1 m wysokości i podobnej szerokości, tworzący niemal okrągłe zielone kopczyki. Zazwyczaj ich pokrój jest bardzo regularny i rośliny nie wymagają formowania, mogą z powodzeniem służyć za naturalne żywopłoty do obsadzania wzdłuż ścieżek albo ścian domów, bądź też dookoła rabat.


Liście tego gatunku są wąskie, lancetowate, zielono-niebieskie, część z nich opada na zimę. Ułożone są w parach na charakterystycznej cztero-kanciastej łodydze. Kwiaty pojawiają się od lipca do sierpnia, są miseczkowate, żółte, 5-płatkowe ze środkiem wypełnionym licznymi pręcikami, zebrane są zwykle na końcach pędów w nieduże groniaste kwiatostany. Owoce – owalne, czerwonobrązowe torebki, wypełnione nasionami, dojrzewają na jesieni i mogą pozostawać na krzewie nawet przez całą zimę. Oprócz kwiatów są one największą ozdobą tego krzewu. Dziurawiec Kalma preferuje wilgotne, dobrze przepuszczalne gleby, najlepiej bogate, piaszczyste iły. Jest do pewnego stopnia odporny na suszę oraz na mrozy, jednak zaleca się okryć go na zimę. Najlepiej rośnie na stanowiskach ciepłych, słonecznych lub półcienistych.


Więcej informacji
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000