Trwa Przedsprzedaż Wiosenna
Kup teraz rośliny w przedsprzedaży a przesyłkę otrzymasz po 1 marca 2022 roku (przybliżony termin uzależniony od pogody i ilości zamówień).

Dereń Kousa 'Satomi'

Cornus kousa 'Satomi'
52,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 50 - 100 cm

Cornus kousa ‘Satomi’

Dereń kousa o dużych, różowych podsadkach, które przypominają czteropłatkowe kwiaty. ‘Satomi’ jest krzewem dorastającym do 3 m wysokości i nieco mniejszej szerokości. Za młodu utrzymuje pokrój wzniesiony, z wiekiem rozszerza się w górnej części, stając się bardziej rozłożysty. Kwitnie późną wiosną. Drobne, niepozorne kwiaty są zebrane w główkowate kwiatostany i chociaż same nie mają wartości dekoracyjnej, dzięki barwnym podsadkom podczas kwitnienia krzew wygląda niesamowicie. Pod każdym kwiatem znajdują się cztery duże, zebrane w okółek liście, które początkowo są kremowo białe, ale potem zyskuje różowy, a czasem nawet czerwony odcień. Owoce dojrzewają późnym latem, kształtem przypominają malinę, mają ciemnoróżowy kolor i są jadalne, ale nie są zbyt smaczne. Liście ciemnozielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na czerwonofioletowy, niezwykły kolor. 

Wymagania:
Dereń kousa ‘Satomi’ jest tolerancyjny w stosunku do podłoża, może rosnąć na niemal każdej glebie, byle nie była zbyt sucha albo podmokła, chociaż preferuje podłoże próchniczne i zasobne. Najpiękniej kwitnie w pełnym słońcu. Jest wystarczająco mrozoodporny, dobrze zimuje w prawie całej Polsce, chociaż młode krzewy warto osłaniać na zimę.

Zastosowanie:
Krzew liściasty ozdobny przez cały sezon wegetacyjny, najpiękniejszy wiosną, w czasie kwitnienia, kiedy nie sposób przejść obok niego obojętnie. Atrakcyjnie wygląda także w czasie owocowania, a spektakularne jesienne kolory liści sprawiają, że także jesienią staje się niekwestionowaną gwiazdą ogrodu. Z tego powodu dereń kousa ‘Satomi’ zasługuje na zaszczytne miejsce w ogrodzie. Osiąga mniejsze rozmiary niż gatunek, nadaje się także do mniejszych przestrzeni. 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dereń Kousa 'Satomi'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Satomi'
Nazwa łacińska Cornus kousa
Nazwa alternatywna 'Rosabella'
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Dostępność Niedostępny
Pojemnik P11 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.00 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne na słońce
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie
Zastosowanie ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, rabaty, rosnące pojedynczo (soliter), zieleń publiczna
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia rabaty , soliter w trawniku
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Kształt owocu kulisty
Kolor owoców różowe
Owoce rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania lato
Barwa kwiatów białe, czerwone, różowe
Pora kwitnienia wiosna
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, obfite kolorowe kwiaty, niespotykany wygląd owoców
Wysokość sadzonki 50 - 100 cm
Wysokość szczepienia 15 - 20 cm
Sposób rozmnażania szczepienie
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko