Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dąb japoński

Quercus acuta
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Quercus acuta


Ten dostojny, zimozielony dąb jest jednym z nielicznych, których uprawy można podejmować się w naszym klimacie. Posiada całobrzegie liście, łudząco podobne do liści dębu gontowego (Q. imbricaria), utrzymujące się na drzewie przez całą zimę. Dorasta do 10-15 metrów, rosnąc w młodości często w zwartej, lekko krzewiastej formie, która z wiekiem przeobraża się w muskularną sylwetkę niewielkiego drzewa. Tempo wzrostu w młodości jest silne, ale bardzo szybko maleje, już osobniki kilkuletnie mogą rosnąć wręcz symbolicznie. Kora tego dębu jest gładka, koloru brązowo-szarego, z wiekiem pojawiają się na niej podłużne bruzdy. Naturalne miejsca występowania tego dębu to górskie obszary Japonii, Tajwan oraz Chiny.

Dąb ten lubi miejsca wilgotne oraz pełne słońce. W Polsce młode sadzonki należy okrywać, a wszystkie egzemplarze najrozsądniej będzie sadzić w miejscach osłoniętych od mroźnych zimowych wiatrów. Największe szanse uprawy tego gatunku występują na terenie zachodnich oraz południowo-zachodnich województw oraz w miejscowościach nadmorskich. W ogrodach należy wykorzystać otulinę, jaką tworzyć mogą inne w pełni zimotrwałe rośliny, np. gęste cisy czy żywotniki. Uprawa tego dębu jest ryzykowna i może przynieść niepowodzenia, ale z pewnością jest to jeden z nielicznych zimozielonych dębów, których uprawę można na poważnie rozważać w warunkach klimatu Polski.


Więcej informacji
Waga sadzonki 1.8000