Buk zwyczajny 'Rohan Gold'

Fagus sylvatica 'Rohan Gold'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Fagus sylvatica 'Rohan Gold'

Wyróżniająca się odmiana buka zwyczajnego. Wyselekcjonowana około roku 1970 w Holandii, charakteryzuje się powycinanymi liśćmi, których kształt nie jest stabilny. Na jednym drzewie mogą pojawiać się różne kształty liści, zbliżone jednak do siebie. Wiosną kolor liści jest złocistożółty, z czasem w ciągu lata przechodzi w złocistozielony, lecz nadal pozostaje jaśniejszy od typowej zieleni i zdecydowanie wyróżnia się spośród innych roślin. Również jesienią główną ozdobą tej odmiany jest kolor liści – głęboko złocisty.

Najlepiej rośnie na żyznych glebach o umiarkowanej wilgotności, osiąga wtedy tempo wzrostu typowe dla gatunku. W młodości korona zazwyczaj jajowata, wręcz lekko kolumnowa, wykształca jednak z wiekiem szeroką, owalną koronę.

Dla uzyskania dobrego wybarwienia liści drzewo powinno rosnąć w miejscu słonecznym. Co prawda w upalne, słoneczne dni liście mogą być przypalane przez słońce, jednak zazwyczaj występuje drugi przyrost o jasnozielonych liściach, który rekompensuje wcześniejsze ewentualne straty.

Odmiana nie jest całkowicie mrozoodporna, szczególnie w chłodniejszych rejonach kraju, dlatego w młodości najlepiej ją okrywać i sadzić w miejscu osłoniętym od zimnych wiatrów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Buk zwyczajny 'Rohan Gold'
Twoja ocena