Trwa Przedsprzedaż Wiosenna
Kup teraz rośliny w przedsprzedaży a przesyłkę otrzymasz po 1 marca 2022 roku (przybliżony termin uzależniony od pogody i ilości zamówień).

Azalia 'Nancy Waterer'

Rhododendron 'Nancy Waterer'
Niedostępny

Rhododendron 'Nancy Waterer'


Przepiękna odmiana azalii, o kwiatach koloru jasnożółtego, przechodzącego w lekki, jasny pomarańcz. Wykształca pokrój mniej lub bardziej kulisty, szczególnie w młodości, starsze egzemplarze tworzą rozłożyste krzewy. Zazwyczaj dorasta do 1, 5 metra wysokości i podobnej lub nieco mniejszej szerokości. Rosnąca samotnie powinna wykształcić ładny i regularny, owalny pokrój. Kwitnie późną wiosną lub wczesnym latem, kwiaty mają kolor żółty do jasnopomarańczowego. Kształtem kwiaty przypominają trąbki, mają średnicę do 6 – 7 cm, zebrane są w kwiatostany skupiające wiele pojedynczych kwiatów. Krzew zazwyczaj kwitnie bardzo obficie i przykuwa wzrok nawet z daleka. Ponadto zapach kwiatów jest bardzo ładny i intensywny, w słoneczne i bezwietrzne dni woń roztacza się po całym ogrodzie i jest swobodnie wyczuwalna nawet w dużej odległości od rośliny! Zapach ten jest przyjemny nie tylko dla ludzi, zwabia również pszczoły i trzmiele oraz w dużych ilościach motyle.

Liście tej azalii nie są zimozielone, opadają na czas zimy, jednak jeszcze długo przed opadnięciem przebarwiają się fantastycznie na odcienie koloru czerwonego, co jest wizualnie wcale nie mniej ozdobne niż widok krzewu w pełni kwitnienia! Roślina ta jest całkowicie mrozoodporna i może być sadzona bez obaw na terenie całego kraju, jedynie małe sadzonki, szczególnie świeżo sadzone, należy okryć lub przynajmniej obsypać śniegiem po wystąpieniu pierwszych opadów. Azalia rośnie najlepiej na glebach przepuszczalnych, stale wilgotnych i kwaśnych. Jeżeli nie mamy takiego podłoża, należy bezwzględnie wymienić ziemię pod ten krzew, ponieważ azalia rosnąca w podłoży nieodpowiednim może wyglądać, mówiąc wprost, rachitycznie.

W ogrodzie pięknie wygląda sadzona na pochyłościach terenu, także bardzo stromych, na ścianach wąwozów lub pod okapem starszych, wysokich drzew, dających umiarkowane zacienienie. Azalia ta może rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak również w zacienieniu, przy czym w miejscach zacienionych nie powinna wcale słabiej kwitnąć!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Azalia 'Nancy Waterer'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Nancy Waterer'
Nazwa łacińska Rhododendron
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Dostępność Niedostępny
Waga sadzonki [kg] 1.80 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne do cienia, do półcienia
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, parki, szpalery, wrzosowiska
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
Rodzaj gleby przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Barwa kwiatów żółte
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe do gleb kwaśnych
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty, obfite kolorowe kwiaty, pachnące kwiaty
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, obwódki, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko