Rozpoczęliśmy wysyłkę roślin. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Szczegóły wysyłki
Zapraszamy także do zakupów w naszym punkcie sprzedaży

Agrest pienny (Ribes uva-crispa)

Agrest pienny to inaczej mówiąc agrest szczepiony na pniu. Jest polecany do ogrodów amatorskich, ponieważ jego pielęgnacja jest stosunkowo łatwa. Wysoko położona korona sprawia, że z łatwością usuwa się chwasty wokół krzewu. Podobnie jest ze zbiorem owoców rozmieszczonych na co najmniej 1 metrze od ziemi.

Krzewy kwitną wczesną wiosną i owocują w czerwcu, zatem nieco wcześniej niż wiele innych krzewów owocowych, które często występują w naszych ogrodach.

Ogromną zaletą tej formy agrestu jest jego wysoka plenność, o wiele mniejszy stosunek wielkości korony do ilości owoców, a także dostępność dla ręcznego zbioru owoców. Godne uwagi jest to, że sadząc kilka takich krzewów jesteśmy w stanie zbierać plony pod z warzyw i ziół dokładnie pod nimi tam gdzie zostały posadzone.

Wadą jednak jest ich krótkowieczność. Szczepione na odpowiedniej podkładce porzeczki złotej dożywają do ok. 15 lat. W sumie to i tak długo mając na uwadze ich ogromny potencjał corocznego dobrego owocowania.

Czerwone owoce agrestu oraz zielone, które bardzo polecamy są chętnie wykorzystywane do przygotowywania przetworów, jako dodatki do deserów oraz do mrożenia w stanie surowym. Kolorowe owoce zatopione w cukrze mają niewątpliwe walory ozdobne.

Nalewki agrestowe obecnie cieszą się także dużym powodzeniem. Doceniane są walory zdrowotne owoców, które zawierają m.in. witaminy, pektynę i luteinę.

Wskazuje się, że agrest ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie oczu, zwłaszcza u osób pracujących przy komputerze, gdy zmysł wzroku jest szczególnie eksploatowany.

W naszej szkółce oferujemy sadzonki odmian agrestu piennego. To między innymi: InvictaResistentaNiesłuchowski oraz Salut.

Posiadamy kwalifikowane drzewka produkowane w naszej szkółce.

Drzewka są pod stałym nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu w zakresie jakości jak również zdrowotności roślin.

Pokaż mniej
Filtruj produkty

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Agrest 'Invicta'

  Ribes grossularia 'Invicta'
  Ocena:
  100%
  szczepione
  15,00 zł
  dostępny
 2. Agrest 'Niesłuchowski'

  Ribes grossularia 'Niesłuchowski'
  Ocena:
  98%
  szczepione
  15,00 zł
  dostępny
 3. Agrest czerwony 'Salut'

  Ribes grossularia 'Salut'
  Ocena:
  100%
  szczepione
  15,00 zł
  dostępny
 4. Agrest 'Resistenta'

  Ribes grossularia 'Resistenta'
  Ocena:
  szczepione
  15,00 zł
  w produkcji

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko