Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Magnolia Soulange'a 'Alexandrina'

Magnolia Soulange'a 'Alexandrina'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
27,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Magnolia Soulange'a 'Alexandrina'

Jest to przepiękne małe drzewko, które każdego zachwyci swymi wyjątkowymi kwiatami. Dorasta do 6 m wysokości i 4 m średnicy korony, cechuje się raczej nieregularną i luźną budową choć korona ma zazwyczaj pokrój kulisty. Szybko rośnie, około 25 cm rocznie, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na pożądane efekty. Liście tej magnolii są jajowate, duże, lekko pofalowane na brzegach, jasnozielone, a jesienią przebarwiające się na żółto. Kwiaty pojawiają się już pod koniec kwietnia i w maju praktycznie równocześnie rozwojem liści. To one właśnie są największą ozdobą tego drzewka, mają charakterystyczną budowę, pękaty kielichowaty kształt i piękne, zachwycające kontrastowe ubarwienie. Ich płatki wewnątrz są białe, natomiast od strony zewnętrznej, u nasady purpurowo różowe, a na końcach białe. Jako że rozwijają się znacznie szybciej niż liście, na początku maja drzewko jest prawie niewidoczne spod burzy dużych, pękatych kwiatów. Przy tym odznaczają się bardzo ładnym, słodkim, wręcz zniewalającym zapachem, który niesie się na duże odległości.

Odmiana ta jest jedną z najatrakcyjniejszych ogrodowych odmian magnolii pośrednich, aby podkreślić jej urodę najlepiej jest sadzić ją pojedynczo w dobrze wyeksponowanych miejscach. Aby drzewko dobrze rosło i obficie kwitło należy posadzić je na glebach żyznych, próchnicznych i lekko kwaśnych. Preferuje stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatrów, szczególnie zimą. Jest to odmiana stosunkowo odporna na mrozy jednak młode rośliny są bardziej wrażliwe i na zimę należy je okryć.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Pochodzenie brak info
Barwa kwiatów różowe, jasno-różowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu