Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Żywotnikowiec japoński 'Nana'

Thujopsis dolabrata 'Nana'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Thujopsis dolabrata 'Nana'

Karłowa odmiana żywotnikowca o spłaszczonym, poduszkowatym pokroju. Tempo wzrostu jest dość powolne 3- 5 cm na rok, co w perspektywie 10 letniej daje osobniki o wysokości do 30 cm i szerokości do 50 cm. Oczywiście krzew ten rośniej potem w dalszym ciągu, ale nigdy nie osiąga szczególnie dużych rozmiarów. Ciekawe jest jego ulistnienie w postaci spłaszczonych łusek, które powodują, że pędy również są mocno spłaszczone. Łuskowate liście są jasnozielone i błyszczące, po nastaniu chłodów końce pędów mogą podbiegać odcieniem żółtym i brązem, co wygląda bardzo efektownie.

Pokrój młodych roślin jest dość luźny, później stopniowo się zagęszcza, co istotne jednak, odmiana ta nie wymaga przycinania, gdyż jej pokrój jest bardzo regularny. Żywotnikowiec japoński ‘Nana’ to roślina przeznaczona szczególnie do ogrodów skalnych, alpinariów bądź do uprawy pojemnikowej. Można go sadzić zarówno w grupach jak i pojedynczo, dobrze prezentuje się też na tle wyższych iglaków o innym zabarwieniu igieł, w towarzystwie wrzosów lub na tle trawnika. Co istotne jest to odmiana całkowicie mrozoodporna. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, dobrze zdrenowanych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska słoneczne, ale także półcieniste i cieniste. Jak więc widać jest to roślina nie sprawiająca trudności w uprawie, a przy tym bardzo praktyczna i efektowna

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Żywotnikowiec japoński 'Nana'
Twoja ocena