Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Żywotnikowiec japoński

Thujopsis dolabrata
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Thujopsis dolabrata

Jest to jedyny znany gatunek. Drzewo w swej ojczyźnie wysokości do 30 m, u nas wolno rosnące i znacznie niższe (2-10m), podobne do żywotnika, o szerokostożkowatej, gęstej koronie. Dolne gałęzie zwykle pokładają się po ziemi, ale zakorzeniają się rzadko. Pień pokryty czerwonobrązowoą łuszczącą się korowiną. Gałązki spłaszczone, wachlarzowate, pokryte grubymi, łuskowatymi igłami długości 4-8 mm. Igły (łuskowate) ściśle do siebie przylegające, od spodu z dużymi, kredowobiałymi plamkami, tworzącymi charakterystyczny, wyraźny rysunek. Najlepiej rośnie na glebach żyznych. Znosi ocienienie, lecz rośnie równie dobrze w miejscach nasłonecznionych, jednak osłoniętych od mroźnych, wysuszających wiatrów. Wrażliwy na niskie temperatury i na suszę. Bardzo oryginalne i piękne drzewo, krzew, o gęstej regularnej koronie. Roślina cieniolubna znosi nawet silne zacienienie, najlepiej sadzić w miejscach osłoniętych od wiatrów i oddziaływań silnych mrozów płynących wraz z suchym powietrzem.

Zastosowanie: Bardzo ciekawy i nietuzinkowy i kontrastowy wygląd powoduje że chętnie sadzona roślina w ogrodach przydomowych, pod okapem dużych drzew i nie tylko.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Żywotnikowiec japoński
Twoja ocena