Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Żywotnik zachodni 'Nigra'

Thuja occidentalis 'Nigra'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
13,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Thuja occidentalis 'Nigra'

Stara, opisana po raz pierwszy w 1933 roku odmiana żywotnika zachodniego. Wykształca stożkowatą formę z jednym przewodnikiem, a od wielu znanych odmian żywotnika zachodniego o podobnym pokroju wyróżnia się tempem wzrostu oraz rozmiarami docelowymi. Jest to bowiem silnie rosnąca odmiana, osiągająca do 5 – 10 metrów docelowo, cały czas utrzymując ładny, bardzo gęsty pokrój piramidalny. Dawniej osobniki te były stosowane w większych parkach sadzone pojedynczo lub w niewielkich grupach na polanach, tworząc klasyczne, bardzo ładne w swojej prostocie nasadzenia. Obecnie odmiana ta została wyparta przez inne nie dlatego, iż posiada mniej atrakcyjne cechy, ale dlatego że nowe odmiany, otrzymywane obecnie dostają o wiele większe wsparcie marketingowe.

Porównując ‘Nigrę’ do obecnie sadzonych żywotników najbardziej przypomina ‘Smaragda’, od którego różni się szybszym wzrostem i większą szerokością korony. W uprawie bardzo łatwa, toleruje szeroki zakres pH gleby i zazwyczaj nie ma potrzeby wymiany substratu przed sadzeniem. Przez pierwsze sezony wskazane jest nawożenie w celu lepszej aklimatyzacji, po tym czasie odmiana jest praktycznie bezobsługowa. W ogrodach może pełnić rolę rośliny żywopłotowej, ale pięknie wygląda także sadzona tak jak w dawnych czasach – pojedynczo lub w grupach po 3 – 5 osobników na wolnej przestrzeni, mogą one rosnąć luźno, tworząc indywidualne osobniki lub być posadzone blisko siebie, co da bardzo ciekawy efekt już po kilku latach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000