Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Żywotnik zachodni 'Degroot's Spire'

Thuja occidentalis 'Degroot's Spire'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Thuja occidentalis 'Degroot's Spire'


Pochodząca z Holandii, rzadko spotykana odmiana żywotnika, z pewnej odległości przypominająca powszechnie spotykanego ‘Smaragda’. Różnic nie widać na pierwszy rzut oka, ale przy bliższym spojrzeniu widać już bardzo dokładnie silniej skupione, muszelkowate pędy, najczęściej zwarte tak mocno jak u najlepszych odmian kolumnowych cisa. Odmiana ta posiada wszelkie zalety gatunku, dużą tolerancję co do gleby, sporą jeśli chodzi o warunki oświetleniowe oraz pełną mrozoodporność. Od ‘Smaragda’ nieco lepiej nadaje się do małych ogrodów jeśli ma być użyty w małych nasadzeniach, klombach czy rabatach – po prostu ma ciekawszy pokrój już od młodego wieku. W żywopłotach sprawdzi się tak samo jak powyższa, znana dobrze odmiana.

Świetnie spisze się na przeciętnych glebach, na ogół przy sadzeniu tej odmiany nie ma potrzeby wymiany podłoża, czasami jest to wręcz niewskazane. Stanowiska słoneczne sprzyjają przy wykształcaniu gęstej formy, choć ładnie może rosnąć także w półcieniu, trzeba jedynie uważać by nie sadzić go w zbyt dużym zacienieniu, może tam rosnąć słabo i mieć luźną formę. Prócz typowych zastosowań odmiana ta świetnie nadaje się do formowania, bardzo dobrze reagując na przycinanie. W Polsce w pełni mrozoodporna nawet w najchłodniejszych regionach kraju. Odmiana jest na tyle gęsta i zwarta, że nie ma problemu z zalegającym śniegiem, rozchylającym pędy rośliny, co zdarza się u innych odmian – u ‘Degroot Spire’ śnieg po prostu nie zalega w koronie.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000