Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Żywotnik zachodni 'Ania'

Thuja occidentalis 'Ania'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
13,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Thuja occidentalis 'Ania'


Polska odmiana żywotnika zachodniego, łączy w sobie ciekawe, ozdobne cechy kilku innych odmian. Charakteryzuje się bardzo wąską, kolumnową koroną o zarysowanym wyraźnie stożku wzrostu, ale powierzchnia jej korony nie jest płaska, tylko lekko rozluźniona i jakby zmierzwiona. Dodatkowo te luźniejsze pędy mają przez cały sezon kremowo białe końcówki, rozjaśniające optycznie koronę. Pięknie to wygląda szczególnie na tle rdzenia, wnętrza korony, który zbudowany jest z bardzo zbitych pędów o ciemnozielonym kolorze. Tempo wzrostu umiarkowane, docelowo rośliny mogą osiągać 1, 5 – 2 metrów wysokości, później rosną raczej symbolicznie.

Nadaje się na niskie żywopłoty, także w połączeniu z innymi odmianami, do niewielkich klombów, a także zieleni miejskiej. Ciekawe wybarwienie daje duże możliwości połączeń barwnych, co szczególnie ciekawie wyglądać może w przypadku żywotników, grupie o bardzo zróżnicowanych odmianach, zarówno pod względem barwy, jak i kształtu. Do dobrego wzrostu wystarczy jej średnia gleba ogrodowa, na słabych glebach braki nadrobimy z łatwością nawozem. Najlepiej prezentuje się w miejscach słonecznych i lekko zacienionych, tam nabierze najwięcej koloru. Odmiana jest w pełni mrozoodporna i spokojnie można uprawiać ją w pojemnikach na tarasach, balkonach, czy przed wejściami do budynków reprezentacyjnych. Nawet roślin uprawianych w donicach nie trzeba okrywać na zimę.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 2.0000