Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Żylistek ningpoński

Deutzia ningpoensis
12,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C1,5 – okrągły – 1,5l

Model: Wys. 30-40cm

Deutzia ningpoensis

Żylistek ningpoński to roślina piękna, ale niestety bardzo mało znana w naszym kraju. Można nawet powiedzieć, że próżno jej szukać w krajowych ogrodach botanicznych czy arboretach, zobaczyć ją można tylko w największych ogrodach botanicznych Europy lub sporadycznie w prywatnych kolekcjach. Gatunek ten pochodzi z Chin i jest endemitem, co oznacza że w sposób naturalny nie występuje nigdzie indziej na kuli ziemskiej. Rośnie dynamicznie, osiągając już po dwóch-trzech sezonach około 1 – 2 metry wysokości i nieco mniej szerokości. Starsze krzewy posiadają pędy łukowato przewisające, a cała roślina może przybierać kształt nieco kopulasty.

Liście tego żylistka są gęsto rozmieszczone na pędach, posiadają miły dla oka odcień koloru zielonego. Największą ozdobą z pewnością są obfite kwiatostany, złożone z drobnych białych kwiatów. Pojawiają się one od maja do lipca, okres ten jednak może się minimalnie wahać, w zależności od pogody w danym roku. Krzewy rosną najlepiej na glebach lekko wilgotnych, żyznych, choć przy odrobinie pielęgnacji oraz nawożenia będą równie wspaniale prezentować się na glebach słabszych. Roślina znosi okresowe susze, ale w przypadku długo trwających upałów należy ją obficie podlewać. W ogrodzie może współtworzyć duże klomby, tworzone na dawną modłę angielską, jednakże aby wyeksponować niepowtarzalny charakter tego gatunku najlepiej sadzić go w niewielkich grupach, po kilka osobników. Młode sadzonki dla pewności należy osłonić przez wysuszającym działaniem mroźnych wiatrów, starsze egzemplarze są mrozoodporne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1, do 1,5m
Barwa kwiatów białe
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesne lato
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne ozdobne kwiaty, bardzo długie kwitnienie