Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Żurawina wielkoowocowa 'Mc Farlin'

Vaccinum macrocarpon 'Mc Farlin'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Vaccinum macrocarpon 'Mc Farlin'

Owoce sporej wielkości, ze znanych chyba największe czerwone, kulisto pestkowe, jędrne i soczyste, również nadają się do przechowywania. Krzewy rosną wolno, gęsto pokrywając powierzchnię, intensywnie kwitnąc wydają dość sporą ilość owoców. Należy pamiętać że jest to roślina podszytowa, bagienna, najlepiej rosnąca na stanowiskach kwaśnych i wilgotnych oraz nie do końca na pełnym słońcu. Tworząc stanowisko o najlepszej strukturze wilgotności i torfowej glebie możemy się spodziewać plennego owocowania i sukcesów w hodowli.

Zastosowanie : owoce w bezpośrednim spożyciu nie są smaczne jednak są one cenione po przetworzeniu. Warte podkreślenia są ich walory dietetyczne i lecznicze (leczenie stanów zapalnych nerek i przewodu moczowego, nadciś­nienia, żylaków). W ogrodzie to zielone dekoracyjne dywany, ozdoba w postaci pięknych czerwonych owoców oraz i co najważniejsze deserowych i na przetwory oraz soki do zastosowania w naszej kuchni.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000