Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Żółtodrzew chiński

Zanthoxylum simulans
brak

Zanthoxylum simulans  syn. (Xanthoxylum simulans) 

28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 80 - 180 cm

Zanthoxylum simulans Hance.
syn. Xanthoxylum simulans
Bardzo interesująca roślina, nazywana pieprzem syczuańskim albo chińskim. Jej owoce smakują podobnie jak pieprz i po zmieleniu są stosowane jako ostra przyprawa, obecna m. in. w chińskiej przyprawie pięciu smaków. Zarówno owoce, jak i liście i korzenie, są stosowane w medycynie, gdyż mają działanie przeciwbólowe, ściągające, przeciwpasożytnicze i moczopędne (w niskiej dawce, gdyż w wysokiej powodują zatrzymanie moczu). Poszczególne części roślin znalazły zastosowanie w leczeniu chorób układu pokarmowego, wydalniczego i dolegliwości skóry.
Pochodzący z wyżynnych lasów Azji, głównie Chin, żółtodrzew chiński jest dużym, rozłożystym krzewem, osiągającym 4 m wysokości i 6 m szerokości. Konary i pędy zaopatrzone są w kolce. Liście złożone pierzasto z 5-15 listków. Jest rośliną dwupienną, osobno występują egzemplarze męskie i żeńskie. Kwitnie od kwietnia do maja, owocuje od lipca do września. Owoce czerwonopomarańczowe, umieszczone na szczytach pędów, dobrze widoczne na tle zielonych liści, dekoracyjne.
Egzotyczny gatunek, o wystarczającej dla Polski mrozoodporności, dlatego może zimować w Polsce, przynajmniej w cieplejszych rejonach kraju. Łatwa w utrzymaniu, niewymagająca roślina. Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak i w cieniu. Tolerancyjna w stosunku do odczynu i właściwości fizycznych gleby. Żółtodrzew chiński uprawiany w pojemnikach z reguły słabiej rośnie, a ponieważ dobrze reaguje na regularne cięcie, możliwa jest uprawa w donicach i zachowanie mniejszego, wymaganego rozmiaru rośliny. Trzeba pamiętać, że jest to roślina dwupienna i chociaż pojedyncza roślina może kwitnąć, do owocowania konieczna jest obecność zarówno osobnika żeńskiego, jak i męskiego.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, pojemniki
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Żółtodrzew chiński
Twoja ocena