Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Złotokap alpejski

Laburnum alpinum
26,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 19 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 40 - 50 cm

Laburnum alpinum

Złotokap alpejski należący do rodziny motylkowatych (Fabaceae) jest niskim drzewem bądź wysokim krzewem do 6 m wysokości. Występuje w górach środkowej i południowej Europy. W Polsce jest hodowany i sadzony jako roślina ozdobna, przeważnie w parkach, choć jest stosunkowo rzadko spotykanym drzewem ozdobnym. Być może wynika to z faktu, iż złotokap alpejski jest rośliną silnie trującą. Mimo to warto mieć w ogrodzie ten gatunek, choćby ze względu na wrażenie jakie wiosną i latem robią jego przepiękne kwiaty. Są one zebrane w dużych ilościach w gęste, zwisające grona. Cała roślina sprawia wrażenie jak gdyby kapała złotem, stąd też nazwa rośliny – złotokap lub złotodeszcz. Ponadto kwiaty te wydzielają bardzo przyjemny, słodki zapach.

Liście są trójlistkowe, podobne do liści koniczyny (ale znacznie większe), umieszczone na krótkopędach. Owocem złotokapu są niewielkie strąki z nasionami, które pojawiają się na drzewie pod koniec sierpnia lub na początku września. Charakterystyczne jest również drewno złotokapu, z gładką, zielonobrunatną korą, jest nieproporcjonalnie ciężkie i twarde, ale przy tym niezwykle elastyczne. Roślina preferuje gleby żyzne, wilgotne i wapienne oraz w pełni nasłonecznione stanowiska. Niestety są one umiarkowanie mrozoodporne, ale plusem jest bardzo szybki wzrost.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 1.8000
Wiek sadzonki 3 sezony
Pochodzenie brak info