Sezon rozpoczęty! ROŚLINY Wysyłamy w 3 dni robocze :)

Zadrzewnia - Diervilla

Zadrzewnia (Diervilla) jest krzewem pochodzącym z Ameryki Północnej. Znane są trzy naturalnie występujące gatunki zadrzewni, natomiast na rynku występują także jej odmiany, wyróżniające się np. kolorem liści.

Jak wygląda zadrzewnia?

Zadrzewnia jest niewysokim krzewem, dorastającym do 1,5-2 m wysokości. Rośnie bujnie i obficie, jest bogato ulistniona dużymi, mięsistymi liśćmi, które, zależnie od odmiany, mogą być zielone lub bordowe. Pędy zadrzewni początkowo są wzniesione, ale z wiekiem pokładają się, nadając roślinie szeroki, rozłożysty pokrój. Dodatkowo zadrzewnia rozrasta się na boki poprzez podziemne kłącza.

Jak kwitnie zadrzewnia?

Zadrzewnia kwitnie latem, jej kwiaty są żółte lub zielonkawe. Kwiaty są raczej drobne i nie mają zbyt dużej wartości dekoracyjnej, chociaż u odmian o bordowych liściach bardzo atrakcyjnie z nimi kontrastują.

Jakie wymagania ma zadrzewnia?

Bardzo tolerancyjny gatunek, który można uprawiać w niemal każdych warunkach. Znosi okresową suszę, mróz i niedobór słońca.
Aby utrzymać zwarty pokrój, warto ją regularnie przycinać. Cięcie zadrzewni może być zdecydowane - mocno cięte krzewy jeszcze lepiej się rozkrzewiają i obficiej kwitną.

Jakie jest zastosowanie zadrzewni?

Zadrzewnia nadaje się zarówno do nasadzeń pojedynczych, jak i do kompozycji. Dobrze prezentuje się w formie swobodnego żywopłotu.

Jakie są gatunki i odmiany zadrzewni?
Zadrzewnia jest ciekawym i rzadko spotykanym krzewem. Na szczególną uwagę zasługują jej odmiany o barwnych liściach, które mogą być bardzo atrakcyjnym barwnym elementem kompozycji.

Zadrzewnia bezogonkowa pochodzi z lasów Ameryki Północnej

Zadrzewnia bezogonkowa 'Butterfly' dorasta do 1,5 m i obficie kwitnie

Zadrzewnia nadbrzeżna 'Kodiak Black' - odmiana o bordowych liściach 

Zadrzewnia okazała - gatunek mieszańcowy, powstały ze skrzyżowania zadrzewni bezogonkowej i kanadyjskiej

 

Pokaż więcej
Pokaż mniej

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Zadrzewnia bezogonkowa 'Butterfly'

  Diervilla sessilifolia
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  96%
  22,95 zł
  Dostępny

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko