Sezon rozpoczęty! ROŚLINY Wysyłamy w 3 dni robocze :)

Wolemia szlachetna

Wollemia nobilis
660,00 zł
Wysokość sadzonki30 - 40 cm
PojemnikC3 – 3l

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka
Wollemia nobilis

Niezwykle oryginalne zimozielone drzewo iglaste, niemal niespotykane w polskich ogrodach. Rośnie powoli, w naturalnych warunkach osiąga 40 m, w Polsce na pewno znacznie niższe. Tworzy bardzo wąską, kolumnową koronę. Ma tendencję do wytwarzania odrośli korzeniowych i w naturze występuje najczęściej w postaci okazów wielopniowych. Kora brunatna, na młodych drzewach łuszcząca się, na starych jest gruba, brązowa i pokryta bąblastymi wyrostkami. Liście w formie płaskich, ostro zakończonych igieł, wyrastających na młodych pędach w dwóch rzędach, na starszych - w czterech, przy czym dwa dolne rzędy ułożone są płasko, natomiast dwa wewnętrzne układają się w kształt litery V. Kwiaty wyrastają na końcach bocznym pędów w formie strobili: męskie są wydłużone, żeńskie - kuliste. Po zapyleniu żeńskie strobile przekształcają się w okrągłe, kolczaste szyszki, które w miarę dojrzewania stają się brązowe.
Wolemia szlachetna to żywa skamieniałość, gatunek, który był powszechnie uważany za wymarły. Dopiero w 1994 roku na Południu Australii, w parku narodowym Wollemi, podczas eksploracji jednego z wieluset kanionów istniejących na tym obszarze grupa badaczy natknęła się na roślinę, której nie mogli oznaczyć pod względem przynależności systematycznej. Wkrótce okazało się, że roślina ta jest znana, ale tylko ze skamieniałości sprzed wielu milionów lat! Odkryte drzewa wolemii osiągały wysokość do 40 metrów oraz do 1 metra średnicy pnia.

Wymagania:
Wymaga gleby piaszczystej, kwaśnej, dobrze zdrenowanej. Stanowisko zdecydowanie słoneczne. Niestety, uprawa wolemii w warunkach naszego klimatu może być problematyczna. Wytrzymuje ona jednak klimat angielski i spadki temperatury poniżej -10 stopni Celsjusza, dlatego wydaje się, że i w Polskich warunkach powinna wytrzymywać przecietne zimy. Trzeba jednak pamiętać, że obok minimalnych temperatur na zimowanie roślin wpływ ma także wilgotność powietrza, obecność wysuszających wiatrów i przebieg temperatur w czasie, warunkujący właściwe wejście roślin w stan spoczynku. Z tych powodów Wolemia w Polsce na pewno wymagałaby osłon, przynajmniej w ciągu pierwszych kilku lat.

Zastosowanie:
Wolemia, jako ciekawostka botaniczna, jest polecana przede wszytkim kolekcjonerom i pasjonatom. Jako drzewo piękne i atrakcyjne, może jednak znaleźć się w ogrodzie każdego amatora roślinnego piękna.Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
PojemnikC3 – 3l
Waga sadzonki [kg]3.000000
Szczepienienieszczepione
Wiek sadzonki3 sezony
Wysokość sadzonki30 - 40 cm

Sprawdź również

Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko