Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Wolemia szlachetna

Wollemia nobilis
660,00 zł
Wyprzedane

Wysokość sadzonki: 30 - 40 cm

Wiek sadzonki: 3 sezony

Wollemia nobilis

Niezwykle oryginalne zimozielone drzewo iglaste, niemal niespotykane w polskich ogrodach. Rośnie powoli, w naturalnych warunkach osiąga 40 m, w Polsce na pewno znacznie niższe. Tworzy bardzo wąską, kolumnową koronę. Ma tendencję do wytwarzania odrośli korzeniowych i w naturze występuje najczęściej w postaci okazów wielopniowych. Kora brunatna, na młodych drzewach łuszcząca się, na starych jest gruba, brązowa i pokryta bąblastymi wyrostkami. Liście w formie płaskich, ostro zakończonych igieł, wyrastających na młodych pędach w dwóch rzędach, na starszych - w czterech, przy czym dwa dolne rzędy ułożone są płasko, natomiast dwa wewnętrzne układają się w kształt litery V. Kwiaty wyrastają na końcach bocznym pędów w formie strobili: męskie są wydłużone, żeńskie - kuliste. Po zapyleniu żeńskie strobile przekształcają się w okrągłe, kolczaste szyszki, które w miarę dojrzewania stają się brązowe.
Wolemia szlachetna to żywa skamieniałość, gatunek, który był powszechnie uważany za wymarły. Dopiero w 1994 roku na Południu Australii, w parku narodowym Wollemi, podczas eksploracji jednego z wieluset kanionów istniejących na tym obszarze grupa badaczy natknęła się na roślinę, której nie mogli oznaczyć pod względem przynależności systematycznej. Wkrótce okazało się, że roślina ta jest znana, ale tylko ze skamieniałości sprzed wielu milionów lat! Odkryte drzewa wolemii osiągały wysokość do 40 metrów oraz do 1 metra średnicy pnia.

Wymagania:
Wymaga gleby piaszczystej, kwaśnej, dobrze zdrenowanej. Stanowisko zdecydowanie słoneczne. Niestety, uprawa wolemii w warunkach naszego klimatu może być problematyczna. Wytrzymuje ona jednak klimat angielski i spadki temperatury poniżej -10 stopni Celsjusza, dlatego wydaje się, że i w Polskich warunkach powinna wytrzymywać przecietne zimy. Trzeba jednak pamiętać, że obok minimalnych temperatur na zimowanie roślin wpływ ma także wilgotność powietrza, obecność wysuszających wiatrów i przebieg temperatur w czasie, warunkujący właściwe wejście roślin w stan spoczynku. Z tych powodów Wolemia w Polsce na pewno wymagałaby osłon, przynajmniej w ciągu pierwszych kilku lat.

Zastosowanie:
Wolemia, jako ciekawostka botaniczna, jest polecana przede wszytkim kolekcjonerom i pasjonatom. Jako drzewo piękne i atrakcyjne, może jednak znaleźć się w ogrodzie każdego amatora roślinnego piękna.Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wolemia szlachetna
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Wollemia nobilis
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Szczepienie nieszczepione
Wiek sadzonki 3 sezony
Wysokość sadzonki 30 - 40 cm

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko