Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia wczesna odm. plena

Prunus incisa var. plena
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Prunus incisa var. plena

Bardzo ładna, naturalnie wyglądająca wiśnia o kwiatach pełnych, koloru białego. Rośnie średnio szybko w młodości, krzewy większe, mające już około 1-1, 5 metra średnicy odznaczają się już wolnym lub bardzo wolnym tempem wzrostu. Wiśnia ta jest ozdobna przede wszystkim ze względu na białe, pełne kwiaty, które pojawiają się na krzewie masowo bardzo wczesną wiosną – roślina jest tak intensywnie pokryta kwiatami, że przypomina wręcz biały obłok! Kolejna cecha, która czyni tę odmianę ciekawą to intensywnie przebarwiające się liście w okresie jesiennym. Przybierają one barwy od złocistej przez pomarańczową do ciemnoczerwonej i utrzymują się w takich stadiach przez bardzo długi okres. Roślina przybiera pokrój gęstej krzewu, przez długi okres pokrój jest kulisty, ale bardzo stare egzemplarze mogą stawać się nieco rozłożyste.

Najlepiej wiśnia ta będzie rosła na stanowiskach słonecznych, tam także najmocniej zakwitnie i najlepiej wybarwią się jej liście. Gleba powinna być przynajmniej średnio zasobna, umiarkowanie wilgotna, nie przesychająca na długie okresy. W ogrodzie może rosnąć pojedynczo – szczególnie w ogrodach mniejszych, będzie wtedy doskonale widoczna i z pewnością przyciągnie wzrok swoimi atutami. W większych ogrodach może współtworzyć nawet spore klomby, gdzie rosnąc razem z wyższymi roślinami kwitnącymi stworzy niepowtarzalny, lekko orientalny klimat.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia wczesna odm. plena
Twoja ocena