Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia wczesna 'February Pink'

Prunus incisa 'February Pink'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Prunus incisa 'February Pink'


Bardzo oryginalna odmiana wiśni, która podczas krótkotrwałych ociepleń w zimie może rozpoczynać kwitnienie! Jest jedną z niewielu odmian, posiadająca tę cechę. Najlepiej uprawa wiśni kwitnących w nietypowych terminach, np. jesienią lub w zimie, udaje się w Anglii czy Holandii, gdzie klimat jest nieporównywalnie łagodniejszy niż w Polsce. U nas jednak, biorąc pod uwagę różne psikusy pogodowe, jakie występowały w ostatnich latach, również uprawa tych odmian jest możliwa. ‘February Pink’ kwitnie normalnie wiosną, wtedy to całe drzewo obsypuje się ładnymi, jasnoróżowymi kwiatami i wygląda naprawdę bajkowo. Ponadto drzewo może kwitnąć także późną jesienią, jeśli po zimnym okresie nadejdzie dłuższe ocieplenie oraz praktycznie w zimie, przy zaistnieniu podobnych okoliczności pogodowych.

Wiśnia ta wykształca pokrój drzewka, osiągającego do 3 – 4 metrów wysokości, najczęściej korona osadzona jest na jednym, silnym pniu. Jesienią ozdobne są również liście, przebarwiające się intensywnie – tym mocniej im bardziej słoneczne jest stanowisko tego drzewa. Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyźniejszych, lekko wilgotnych, ale nie zalewanych. Stanowisko najlepiej w pełnym słońcu, jednocześnie możliwie osłonięte od zimowych wiatrów. W ogrodzie odmiana ta będzie z pewnością wyjątkową ciekawostką, a jeśli zakwitnie o naprawdę nietypowej porze, może wywołać wręcz sensację!


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia wczesna 'February Pink'
Twoja ocena