Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia piłkowana 'Mikuruma-gaeshi'

Prunus serrulata 'Mikuruma-gaeshi'
brak

Prunus serrulata 'Mikuruma-gaeshi'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3, C5

Model: Wys. 50-160 cm lub wys. 15-65 cm

Prunus serrulata 'Mikuruma-gaeshi'
Bardzo rzadko spotykana odmiana, niesamowicie dekoracyjna przede wszystkim w okresie kwitnienia. Japońska nazwa odmiany oznacza "powracający powóz cesarza" i jest związana z legendą, która głosi, że cesarz, napotkawszy kwitnące drzewo, był pod takim wrażeniem jego uroku, że co roku powracał w to samo miejsce, by móc znów cieszyć oko tym widokiem.
Wiśnia piłkowana 'Mikuruma-gaeshi' jest drzewem osiągającym do 7 m wysokości, o pokroju wyprostowanym, dość wąskim, jednak z wiekiem rozrastającym się na boki, ostatecznie osiągającym szerokość zbliżoną do wysokości. Spektakularny efekt zapewnia wczesną wiosną, kiedy całe drzewo pokrywa się mnóstwem początkowo ciemnoróżowych, następnie jaśniejących do bardzo subtelnego różu kwiatów, rozkwitających na jeszcze niemal pozbawionych liści pędach. Kwiaty są pojedyncze, duże, lekko pachnące. Latem w miejsce kwiatów dojrzewają owoce, niewielkie, ciemnofioletowe, niezbyt smaczne, za to stanowiące przysmak dla wielu gatunków ptaków. Liście zaczynają rozwijać się w okresie kwitnienia, początkowo pomarańczowozielone, potem w kolorze ciemnej zieleni, jesienią przebarwiają się na czerwonobrązowo.
Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, choć znosi także półcień. Wymaga gleby dość żyznej, wilgotnej, ale przepuszczalnej i nie podmokłej. Pięknie prezentuje się w parkach, ogrodach i zieleni osiedlowej. Powinna być sadzona w miejscach wyeksponowanych, w których będzie można w pełni dostrzec jej walory.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia piłkowana 'Mikuruma-gaeshi'
Twoja ocena