Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia 'Bandolero'

Prunus 'Bandolero'
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3, C5

Model: Wys.40-150cm

Prunus 'Bandolero'

Skrajnie rzadko spotykana odmiana wiśni ozdobnej, w Polsce praktycznie nieznana. Jest to mieszaniec międzygatunkowy wiśni piłkowanej Prunus serrulata oraz wiśni tybetańskiej P. serpula. Odmiana łączy w sobie najlepsze cechy obu rodziców, piękne kwiaty i gęste ulistnienie wiśni piłkowanej oraz niesamowitą, prawie pomarańczową korę, łuszczącą się z pnia okrężnie wąskimi płatami. Drzewo osiąga w naszych warunkach około 3-4 metrów wysokości po wielu latach uprawy, w młodości rośnie dynamicznie, po osiągnięciu około 3 metrów wysokości zwalnia i rozbudowuje koronę. Wykształca typowy pokrój drzewiasty, najczęściej jeden prosty pień dzieli się na szereg konarów około 1 metra nad ziemią, korona ma kształt kulisty. Jest to wiśnia, która jest ozdobna nie tylko wiosną w okresie kwitnienia oraz jesienią, gdy kolorowo przebarwiają się jej liście.

Jest ozdobna także, a może nawet przede wszystkim w okresie zimowym, kiedy to w stanie bezlistnym odsłania swoją piękną, gładką korę, podobną do wiśni tybetańskiej (P. serrula), ale zdecydowanie jaśniejszą. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, na glebach przynajmniej średnio żyznych, umiarkowanie wilgotnych. Dobrze wybrać tej odmianie miejsce zaciszne, ponieważ silne mroźne wiatry w okresach zimowych mogą powodować obmrażanie końcówek pędów. Polecamy sadzić tę wiśnię w miejscach dobrze widocznych, na skrajach polan, także na osłoniętych skwerach miejskich. Odmiana ta zdecydowanie wyróżnia się spośród znanych powszechnie odmian ozdobnych i na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem!

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia 'Bandolero'
Twoja ocena