Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wierzba purpurowa 'Nancy Saunders'

Salix purpurea 'Nancy Saunders'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Salix purpurea 'Nancy Saunders'

Bardzo ładna wierzba, sprawdzająca się w wilgotnych miejscach ogrodu. Rośnie w postaci zbliżonej do kuli, starsze osobniki mają jednak kształt nieco poduszkowaty. Maksymalna wysokość nie powinna przekraczać około 3 metrów wysokości, szerokość dużego osobnika może być minimalnie większa. Jeśli jednak będziemy wierzbę regularnie ciąć, co ma swoje ornamentalne uzasadnienie, to jej maksymalne wymiary nigdy nie powinny przekroczyć dwóch metrów średnicy. Odmiana ta charakteryzuje się ładnymi, srebrzysto szarymi listkami o delikatnej budowie, które swój kolor zawdzięczają dużej ilości wosku, pokrywającego powierzchnię blaszki liściowej. Całości wrażenia dopełnia czerwony kolor świeżych pędów, które jeśli roślina jest przycinana, mogą corocznie osiągać około 100 cm długości.

Do dobrego wzrostu wymaga gleb wilgotnych, można powiedzieć nawet, że jakość gleby jest mniej ważna od samego poziomu wilgotności! Najlepiej prezentuje się na stanowiskach słonecznych lub w lekkim zacienieniu. Może współtworzyć większe klomby roślin lubiących wodę, takich jak derenie o barwnych pędach czy barwne odmiany czeremchy. Ładnie wyglądają te wierzby sadzone w większych grupach, szczególnie w rozległych parkach miejskich lub przypałacowych. Nie ma w zasadzie potrzeby zasilania tej wierzby, chyba że pojawią się oznaki niedoboru któregoś z pierwiastków. Odmiana całkowicie mrozoodporna.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wierzba purpurowa 'Nancy Saunders'
Twoja ocena