Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wierzba czerniejąca

Salix myrsinifolia
brak

Salix myrsinifolia

8,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: P11

Model: Wys. 40-50cm

Salix myrsinifolia Salisb.
syn. Salix nigricans Smith
Krzew lub małe drzewo, dorastające do 2-5 m wysokości. Liście eliptyczne, do 50x45 mm wielkości, młode obficie pokryte jasnymi włoskami. Kwiaty w postaci kotków pojawiają się wczesną wiosną, przed rozwojem liści.
Wierzba czerniejąca naturalnie występuje na Syberii i w północno-wschodniej Europie, także w północno-wschodniej Polsce (Warmia, Suwalszczyzna, Polesie, Lubelszczyzna). W Polsce przebiega granica jej zasięgu. Nazwa pochodzi stąd, że liście w czasie schnięcia czernieją. Najczęściej spotyka się ją na terenach po wyeksploatowanych torfowiskach oraz na nieużytkach. Kora zawiera znaczne ilości związków fenolowych, które mogłyby być wykorzystywane w medycynie, jednak ze względu na to, że populacja gatunku w Polsce jest niewielka, niemożliwe jest wykorzystanie do tego celu roślin rosnących naturalnie, konieczne byłoby zakładanie plantacji.
Wierzba czerniejąca jest gatunkiem o wysokiej mrozoodporności i niedużych wymaganiach glebowych. W naturze występuje na glebach o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym, ze stosunkowo wysoką zawartością wapnia. Wymaga stanowisk słonecznych lub lekko zacienionych. Polecana do założeń naturalistycznych, do dużych parków położonych na wilgotnych stanowiskach, a także do rekultywacji terenu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wierzba czerniejąca
Twoja ocena