Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Trzmielina Fortune'a 'Silver Queen'

Euonymus fortunei 'Silver Queen'
6,50 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: P11, C1,5

Model: Wys.10-15cm

Euonymus fortunei 'Silver Queen'

Jest to zimozielony krzew dorastający w naszych warunkach klimatycznych przeważnie do 80-100cm wysokości. Jego pędy mogą się lekko wznosić lub też czasem płożą się po ziemi, a posadzone przy płotkach lub murkach wspinają się na nie dając niesamowity, bardzo naturalistyczny efekt. Cechuje się na ogół zwartym i wyprostowanym pokrojem, a dzięki drobnymi przybyszowym korzonkom dość szybko się rozrasta i rozpowszechnia. Ceniona jest szczególnie ze względu na swe bardzo ładne liście. Są one zimozielone o owalnym, szerokim kształcie, delikatnie ząbkowane na brzegach, długości do 5cm, skórzaste i posiadają nieregularne, szerokie, białe obrzeżenie. Jakby jeszcze było mało to na jesień przebarwiają się na robiący duże wrażenie różowy kolor, który dodaje uroku jesiennemu ogrodowi.

Kwitnie w czerwcu i lipcu, jednak kwiaty nie stanowią ozdoby, są białe, niepozorne, ledwie widoczne. Odmiana ta najlepiej rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniastych, dobrze przepuszczalne. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte przed wiatrem. Nie jest całkowicie mrozoodporna, czasem wymaga lekkiego zabezpieczenia w czasie szczególnie dużych mrozów. Za to jest odporna na okresowe susze. Odmiana ta jest bardzo cennym krzewem ogrodowym, który nie tylko elegancko wygląda, ale może też służyć m. in. , do zadarniania większych powierzchni.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Trzmielina Fortune'a 'Silver Queen'
Twoja ocena