Trzmielina Fortune'a 'Emerald Gaiety'

Euonymus fortunei 'Emerald Gaiety'
6,50 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys.10-20cm

Euonymus fortunei 'Emerald Gaiety'

Jest to odmiana trzmieliny o charakterze pnącym, płożącym, której dziko rosnące egzemplarze można spotkać tylko w Chinach. Charakter pnący uzyskuje jednak tylko wówczas gdy zostanie posadzona np. pod drzewami, wzdłuż murków, parkanów lub krat ogrodowych, ale może nawet wspinać się po kamieniach. Posadzona w ogródkach skalnych robi duże wrażenie pnąc się po większych kamieniach. Roślina ta może być jednak również sadzona pojedynczo, wówczas dorasta do 30- 60 cm wysokości i około 1 m szerokości, w takiej formie może służyć jako roślina okrywowa np. okrywająca połacie ziemi pod wysokimi drzewami.

Można z niej również formować niskie żywopłoty, pamiętając jednak, że wszelkich niezbędnych cięć należy dokonywać wyłącznie w maju. Ponadto może też rosnąć samotnie na nisko przystrzyżonych trawnikach, tworząc dość szerokie nieregularne kępy. Formy pnące mogę czasem wspinać się na kilka metrów wysokości. Cechą szczególnie wyróżniającą tę odmianę są piękne, choć niewielkie liści w kształcie eliptycznym, których ciemnozielone wnętrze otoczone jest nieregularną śnieżnobiałą obwódką, której szerokość jest bardzo różna u każdego liścia. Odmiana ta kwitnie w czerwcu, a kwiaty są zielonkawobiałe i niepozorne, zebrane w gęste kwiatostany. Na ich miejscu pojawiają się następnie drobne różowe owoce, które niestety są trujące.

Trzmielina ta jest bardzo odporna na nasze warunki klimatyczne, może rosnąć na wszystkich glebach ogrodowych bogatych w próchnicę. Może rosnąć praktycznie na wszystkich stanowiskach, choć na słonecznych wybarwienie liści jest najbardziej wyraziste i efektowne. Trzmielina ‘Emerald Gaiety’ jest rośliną zimozieloną, warto posadzić ją w ogrodzie aby móc przez cały rok cieszyć oczy jej pięknymi, ozdobnymi liśćmi.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Trzmielina Fortune'a 'Emerald Gaiety'
Twoja ocena