Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Trzmielina oskrzydlona 'Fire Ball'

Euonymus alatus 'Fire Ball'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
18,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Euonymus alatus 'Fire Ball'

Jest to nowa i jak dotąd jeszcze rzadko u nas spotykana odmiana trzmieliny oskrzydlonej o niepowtarzalnym jesiennym ubarwieniu. Jest to jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian tego gatunku, dorastająca do 1, 5 m wysokości i szerokości, tworząca krzewy o niemal kulistej formie i gęstych, wyprostowanych pędach, nie wymagających formowania, aczkolwiek dobrze znoszących różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Liście są największą ozdobą tego krzewu, mają owalny, wydłużony kształt i są delikatnie ząbkowane na brzegach, lekko podwinięte na końcach, wiosną i latem intensywnie zielone, jesienią z kolei przebarwiają się na ogniście czerwony kolor i to wówczas wyglądają najatrakcyjniej. Również jesienią, we wrześniu i październiku na krzewie pojawiają się efektowne pomarańczowe nasiona wystające z różowych spękanych owoców charakterystycznych dla trzmielin, które przyciągają do ogrodu liczne ptaki.

Choć liście opadają na zimę krzew w dalszym ciągu pozostaje ozdobny dzięki obecnym na pędach listwom korkowym od których wywodzi się nazwa gatunkowa tej rośliny. Odmianę tę najlepiej sadzić pojedynczo w miejscach dobrze wyeksponowanych np. na środku trawnika, może być też sadzona w kompozycji z innymi roślinami, ciekawe zestawienia kolorystyczne powstają w połączeniu z wysokimi trawami ozdobnymi, jałowcami, sosnami lub brzozami o białej korze. Może być również prowadzona w formie formowanych lub nieformowanych żywopłotów. Trzmielina ta w naszych warunkach klimatycznych jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, choć na tych pierwszych zdecydowanie ładniej się wybarwia. Względem gleby jest bardzo tolerancyjna, wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe, umiarkowanie żyzne i wilgotne o obojętnym pH, ponadto jest wytrzymała na krótkotrwałe okresy suszy, a także odporna na choroby i szkodniki.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój kulisty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią