Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Trzmielina korkowa

Euonymus phellomanus
28,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 20 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys. 30-40 cm

Euonymus phellomanus


Niezwykły i unikatowy krzew pochodzący z Chin, gdzie rośnie w postaci niewysokiego drzewka. U nas w dalszym ciągu jest to dość słabo znana i rzadko sadzona roślina, a szkoda, bo jest jednym z najbardziej ozdobnych również zimą i jesienią krzewów, które bez problemu mogą zimować w naszym klimacie. Dorasta do około 1, 2-3m wysokości i 1, 5m szerokości. Ma bardzo regularny, prawie kulisty pokrój i nie wymaga dodatkowego formowania i przycinania. Młode pędy pokryte są charakterystycznymi dla tego gatunku kilkoma szerokimi listewkami korkowymi. Liście są jajowato-lancetowate, latem intensywnie ciemnozielone, jesienią stają się niezwykle ozdobne, gdyż przebarwiają się na piękne różowe i czerwone kolory.

Roślina kwitnie w maju, natomiast owoce pojawiają się dopiero we wrześniu i październiku. Występują w dużych ilościach, są różowe i dość duże, z czasem pękają ujawniając znajdujące się w środku, okrągłe czerwone nasionko, o błyszczącej powierzchni. Dzięki tym charakterystycznym przypominającym nieco rozwinięte kwiaty owocom, roślina ta jest ozdobna także już po opadnięciu liści. Trzmielina korkowa nie jest trudna w uprawie, a naprawdę warta upowszechnienia. Wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, bogata w próchnicę, o umiarkowanej wilgotności. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Nadaje się znakomicie zarówno do zwykłych przydomowych ogrodów, którym dodaje blasku, ale także do ogrodów orientalnych jak i na żywopłoty. Stanowi przepiękną atrakcję zimowego ogrodu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 1,5m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Pochodzenie brak info
Kolor owoców czerwone, purpurowe
Rodzaj owoców ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora dojrzewania owoców sierpień, wrzesień
Barwa kwiatów białe
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, zieleń publiczna, żywopłoty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią , niespotykany wygląd owoców