Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Trzmielina korkowa

Euonymus phellomanus
28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 30-40 cm

Euonymus phellomanus


Niezwykły i unikatowy krzew pochodzący z Chin, gdzie rośnie w postaci niewysokiego drzewka. U nas w dalszym ciągu jest to dość słabo znana i rzadko sadzona roślina, a szkoda, bo jest jednym z najbardziej ozdobnych również zimą i jesienią krzewów, które bez problemu mogą zimować w naszym klimacie. Dorasta do około 1, 2-3m wysokości i 1, 5m szerokości. Ma bardzo regularny, prawie kulisty pokrój i nie wymaga dodatkowego formowania i przycinania. Młode pędy pokryte są charakterystycznymi dla tego gatunku kilkoma szerokimi listewkami korkowymi. Liście są jajowato-lancetowate, latem intensywnie ciemnozielone, jesienią stają się niezwykle ozdobne, gdyż przebarwiają się na piękne różowe i czerwone kolory.

Roślina kwitnie w maju, natomiast owoce pojawiają się dopiero we wrześniu i październiku. Występują w dużych ilościach, są różowe i dość duże, z czasem pękają ujawniając znajdujące się w środku, okrągłe czerwone nasionko, o błyszczącej powierzchni. Dzięki tym charakterystycznym przypominającym nieco rozwinięte kwiaty owocom, roślina ta jest ozdobna także już po opadnięciu liści. Trzmielina korkowa nie jest trudna w uprawie, a naprawdę warta upowszechnienia. Wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, bogata w próchnicę, o umiarkowanej wilgotności. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Nadaje się znakomicie zarówno do zwykłych przydomowych ogrodów, którym dodaje blasku, ale także do ogrodów orientalnych jak i na żywopłoty. Stanowi przepiękną atrakcję zimowego ogrodu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Trzmielina korkowa
Twoja ocena