Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Trzmielina Fortune'a 'Gracilis'

Euonymus fortunei 'Gracilis'
6,50 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: P11

Model: Wys. 15-25cm

Euonymus fortunei 'Gracilis'

Bardzo znana odmiana trzmieliny pnącej, charakteryzująca się niebiesko pstrymi liśćmi, które gęsto pokrywają wszystkie pędy tego pnącza. Jest to roślina bardzo przydatna w ogrodnictwie, przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest rośliną zimozieloną, do tego całkowicie mrozoodporną. Jej liście zdobią więc krzew przez cały, okrągły rok, podobnie jak jest to w przypadku innych odmian tego gatunku. Rośnie średnio szybko, jeśli ma do dyspozycji solidne podpory to wpełza na nie do wysokości nawet 3 – 5 metrów, choć potrzebuje na to kilku lub kilkunastu sezonów. Nie ma wygórowanych wymagań siedliskowych, rośnie dobrze na przeciętnych glebach, ważne aby zbytnio nie przesychały.

Stanowiska słoneczne nie są całkowicie konieczne do wykształcenia ładnego wybarwienia liści, również w miejscach cienistych liście posiadają szerokie, białe obrzeżenie. Dzięki temu można stosować ją jako bardzo ciekawą roślinę okrywową, która bujnie rośnie pod okapem wysokich drzew, przez korony których do dna zadrzewienia dociera ograniczona ilość słońca. W uprawie jest niewymagająca, można sadzić ją na terenie całego kraju bez obaw o przemarzanie. Dobrze wygląda sadzona w towarzystwie odmian o liściach wybarwionych na kontrastujące kolory, na przykład ‘Emerald Gold’, ‘Chatten Gold’ lub ‘Sunspot’.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Trzmielina Fortune'a 'Gracilis'
Twoja ocena