Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Trzmielina Fortune'a 'Chatten Gold'

Euonymus fortunei 'Chatten Gold'
8,50 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 10-15 cm

Euonymus fortunei'Chatten Gold'

Odmiana trzmieliny pnącej o listkach koloru cytrynowożółtego! Jest to odmiana, która co prawda jest jeszcze mało znana, ale z pewnością prędko zacznie gościć w wielu ogrodach. Znane są odmiany o liściu złotozielonym, biało pstrym oraz różne wariacje tych dwóch kolorów, mało jest jednak informacji na temat odmian o liściu czysto złotym przez cały sezon. Taka jest właśnie ‘Chatten Gold’ – jej przyrosty przybierają piękny, intensywny odcień koloru żółtego, a że trzmielina ta rośnie prawie przez cały okres wegetacji, możemy się cieszyć masą tak intensywnie wybarwionych pędów aż do późnej jesieni. Jedynie starsze fragmenty pędów, które są położone w miejscach zacienionych lub leżą pod większą ilością nowych pędów mają kolor jasnozielony i w wyniku stałego zacienienia tracą intensywne wybarwienie.

Trzmielina ta jest dość nietypowym pnączem, jeśli ma solidne podpory to będzie pięła się do wysokości 3 a nawet 5 metrów! Jeśli z kolei posadzimy ją w ogrodzie bez żadnego podparcia w pobliżu to wytworzy niewysokie krzewy, sięgające po wielu latach do około 100 cm wysokości i znacznie więcej szerokości. W tym drugim przypadku trzmielina ta może służyć jako roślina okrywowa. Do dobrego wzrostu potrzebuje przynajmniej przeciętnej gleby, najlepiej jednak aby była stale lekko wilgotna. Jest to roślina zimozielona, co bezsprzecznie jest jej dodatkowym atutem – wszelkie nieciekawe powierzchnie, które pokryje plątaniną pędów, pozostaną zakryte przed wzrokiem również zimą. Mimo, że pnącze utrzymuje ulistnienie, nie jest jak większość roślin zimozielonych zbytnio wrażliwa na mrozy, można spokojnie sadzić ją na terenie całego kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój rozłożysty
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Barwa liści / igieł cytrynowo żółte
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, pnącza na pergole, pnącza na ogrodzenie, pnącza na ściany, pojemniki, zieleń publiczna, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, zadarnienia, przy ścianach
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, dekoracyjne liście / igły