Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła trójłatkowa

Spiraea trilobata L.
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea trilobata L.


Niski krzew, dorastający do 120 cm wysokości o dość regularnym pokroju. Naturalnie porasta rejony północnych Chin i Turkmenii, gdzie w sprzyjających warunkach może osiągać około 1, 5 m wysokości. Pędy tego krzewu z reguły są lekko powyginane, obwieszające się pod naporem kwiatów i liści. Liście mają kształt okrągły do lancetowatego, są niewielkie, delikatne i niemal jednostajnie zielone przez cały sezon, dopiero na jesieni czyli w październiku stają się żółte.

Kwiaty pojawiają się jeszcze przed pojawieniem się liści, kwitną na zeszłorocznych pędach na przełomie kwietnia i maja. Są drobne, śnieżnobiałe i bardzo obficie pokrywają wszystkie pędy w postaci okrągłych i bardzo gęstych kwiatostanów. Tawuła trójpłatkowa może rosnąć na przeciętnych glebach ogrodowych, nie ma specjalnych wymagań. Stanowiska pod uprawę powinny być raczej słoneczne i ciepłe. Zdecydowanie przeznaczona jest do mniejszych ogrodów którym może nadać bardziej przytulnego i miłego wyglądu. Dodatkową zaletą jest jej bardzo wysoka mrozoodporność.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła trójłatkowa
Twoja ocena