Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła śliwolistna

Spiraea prunifolia
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea prunifolia


Bardzo rzadka tawuła, choć jest czasami spotykana w polskich szkółkach. Jej największą ozdobą są kwiaty, śnieżnobiałe, pełne, gęsto pokrywające pędy rośliny. Na przełomie kwietnia i maja cały krzew przybiera wręcz biały kolor, co zawdzięcza obfitemu kwitnieniu. Rośnie jako gęsty, często rozłożysty krzew o szerokości znacznie większej niż wysokość. Może osiągać do 1, 5 – 2 metrów wysokości, wykształca dosyć luźną sylwetkę, którą można jednak zagęścić poprzez cięcie. Może rosnąć na słabszych glebach, choć rodzaj gleby a więc i stan odżywienia rośliny przekłada się na mrozoodporność konkretnego okazu, z czym ta tawuła miewa czasem problemy podczas surowych zim. W związku z tym bezpieczniej sadzić ją w miejscach zacisznych w lepszych glebach, warto roślinę zasilić wiosną.

Nie jest to jednak tawuła na tyle wrażliwa na mrozy aby wymagała okrycia na zimę. W ogrodzie wspaniale wygląda jako wyeksponowany egzemplarz, szczególnie podczas kwitnienia – jej kwiaty są niezwykłe, pełne, charakterystyczne dla kultywarów ozdobnych, a nie gatunków botanicznych. Aby uzyskać obfite kwitnienie należy pamiętać o dużym dostępie do światła dla tej tawuły, zbyt duże zacienienie może radykalnie obniżyć ilość kwiatów! W uprawie jest to roślina raczej niewymagająca a zabiegi takie jak przycinanie można przeprowadzać raz w roku, po zakwitnięciu, w celu zagęszczenia krzewu. Jako krzew kwitnący o specjalnych walorach ozdobnych nadaje się także do sadzenia w miastach, gdzie wciąż jeszcze sadzonych jest mało odmian efektownych i ozdobnych.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła śliwolistna
Twoja ocena