Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła japońska 'Nana'

Spiraea japonica 'Nana'
7,50 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 10-20 cm

Spiraea japonica 'Nana'

Karłowa odmiana znanej powszechnie tawuły japońskiej. Ilość odmian tego gatunku pozwala na bardzo szerokie zastosowanie tej rośliny oraz budowę bardzo zróżnicowanych kolorystycznie oraz pod względem formy kompozycji roślinnych. Odmiana ‘Nana’ wyróżnia się wyjątkowo karłowym wzrostem, dorosłe osobniki po wielu latach wegetacji powinny maksymalnie osiągać do 50 – 70 cm średnicy. Roślina ta formuje pokrój kulisty, przez cały czas bardzo gęsty i zwarty – nie ma więc potrzeby jej przycinania. Wiosną oraz latem bardzo ładnie kwitnie, kwiatostany są co prawda niewielkie, złożone z dużej ilości bardzo drobnych kwiatów, ale za to roślina w pełni kwitnienia jest nimi prawie szczelnie pokryta. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, może rosnąć na słabszych stanowiskach, przesychających okresowo. Najładniejszy pokrój formuje w miejscach słonecznych, najobficiej także w takich miejscach kwitnie, ale w lekkim zacienieniu również prezentuje się dobrze.

Cechy takie jak ładny wygląd przez większą część roku oraz bardzo niskie wymagania czynią tawuły japońskie jednymi z częściej stosowanych roślin w nasadzeniach miejskich. Są to po prostu rośliny niezawodne, nie potrzebujące przy tym specjalnych zabiegów w trakcie sezonu. W ogrodzie ta odmiana nadaje się do sadzenia na rabatach, małych klombach, do tworzenia obwódek. W mniejszych ogrodach wspaniale zastąpi inne odmiany tawuły japońskiej, które dorastają do większych rozmiarów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła japońska 'Nana'
Twoja ocena