Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła japońska 'Arnold'

Spiraea japonica 'Arnold'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea japonica 'Arnold'


Tawuła ta zdecydowanie przyciąga wzrok w okresie kwitnienia. Posiada bowiem duże kwiatostany, złożone z drobno upakowanych, małych kwiatów, koloru ciemno różowego, wpadającego lekko w czerwień. Roślina rośnie jako krzew, zazwyczaj gęsty, choć w młodości lekko ażurowy, szczególnie jeśli w miejscu żyznym rośnie bujnie. Dorasta do około metra wysokości, bardzo dobrze znosi cięcie oraz formowanie. Posiada charakterystyczne dla tawuł japońskich niskie wymagania siedliskowe, może rosnąć na bardzo słabych glebach, niezbyt wilgotnych w dodatku. Potrzebuje jednak słońca, co pozwala jej formować proporcjonalną sylwetkę oraz zachęca do obfitego kwitnienia.

Odmiana ta jest jeszcze słabo znana w Polsce, posiada jednak pewne zalety, które uczynią z niej roślinę goszczącą bardzo często w ogrodach Polaków. Jej pokrój oraz różniący się kolor kwiatów od innych tawuł, co jest widoczne szczególnie w bezpośrednim zestawieniu tych roślin w postaci klombów, sprawi że będzie chętnie sadzona do przełamania pewnej monotonii. Pięknie kontrastuje także z tawułami o kwiatach białych, pozwalając tym samym na tworzenie naprawdę efektownych kompozycji. Co najlepsze wszystko to jest w zasięgu każdego, nawet osoby mającej niewielkie pojęcie o ogrodnictwie. Tawuły są zazwyczaj jednymi z tańszych roślin a posadzone raz nie wymagają specjalnej opieki. Dzięki temu uczyniona jednorazowo niewielka inwestycja pozwoli na zbudowanie ładnej i trwałej kompozycji, która będzie stale zdobić ogród.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła japońska 'Arnold'
Twoja ocena