Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła brzozolistna 'Tor'

Spiraea betulifolia 'Tor'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea betulifolia 'Tor'

Piękna odmiana łącząca w sobie stonowaną zieleń liści, charakterystyczną dla gatunku tawuły brzozolistnej oraz śnieżną biel kwiatów. Rośnie w postaci małego, bardzo zwartego krzewu o kształcie kuli. Starsze osobniki tworzą bardzo ciekawe kopulaste kształty o nieregularnej powierzchni. Tawuła ta kwitnie w czerwcu, wtedy to na zeszłorocznych pędach pojawiają się licznie spore kwiatostany złożone z drobnych białych kwiatów. Są one rozmieszczone niezbyt gęsto przez co wyróżniają się optyczne na tle zieleni ulistnienia krzewu. Maksymalna średnica tej odmiany to 60 – 80 cm.

Nie posiada specjalnych wymagań glebowych, jest niewybredna i rośnie dobrze także na słabych i suchych glebach. Nadaje się do sadzenia w miejscach, gdzie inne gatunki nie bardzo dają sobie radę. Stanowisko słoneczne zdecydowanie wpłynie dodatnio na obfitość kwitnienia tej rośliny. W ogrodzie można sadzić ją pojedynczo lub w grupach, świetnie sprawdza się to tworzenia obwódek klombów lub mini żywopłotów. Ze względu na karłowy wzrost polecamy ją do ogrodów mniejszych, a także do uprawy pojemnikowej np. na tarasach. Jako roślina praktycznie bezobsługowa znajduje również zastosowanie w zieleni miejskiej, przy obsadzaniu pasów zieleni, skwerów, parków.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła brzozolistna 'Tor'
Twoja ocena