Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tamaryszek czteropręcikowy

Tamarix tetrandra
9,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C1,5

Model: Wys.10-80cm

Tamarix tetrandra

Ten bardzo ładnie kwitnący krzew jest bardzo podobny na pierwszy rzut oka do popularnego tamaryszka francuskiego. Kwitnie bardzo obficie w maju, jest przy tym niezawodny i można na piękne kwitnienie liczyć każdego roku. Rośnie jako krzew, który można lekko kształtować. Jego naturalna postać do silnie rozgałęziona korona, oparta na bardzo krótkim pniu. Corocznie wypuszcza dynamicznie rosnące pędy, które mogą przekraczać 50 cm długości. Roślina jednak nie osiąga zbyt dużych rozmiarów, ponieważ pędy te łukowato przewisają w kierunku ziemi. Maksymalne rozmiary w naszym kraju dla tego tamaryszka to około 2 – 3 metry wysokości i tyle samo lub nieco więcej szerokości.

Posiada bardzo niskie wymagania siedliskowe co jest niewątpliwie jego bardzo dużą zaletą! Może rosnąć na bardzo ubogich glebach, piaszczystych, przesychających. Jest odporny na suszę oraz zanieczyszczenie powietrza. Cechy te czynią ten tamaryszek bardzo pożądaną rośliną w zieleni miejskiej, gdzie liczy się duża odporność, bezobsługowość oraz pewność bujnego wzrostu a co za tym idzie atrakcyjny wygląd. W ogrodzie tamaryszek ten może rosnąć wkomponowany w klomb, choć można sadzić go w miejscach silnie wyeksponowanych i próbować prowadzić. Eksperymenty takie szczególnie w przypadku tamaryszków dają zaskakująco ładne efekty – można uzyskać piękne, pienne drzewka o malowniczo ukształtowanych konarach!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tamaryszek czteropręcikowy
Twoja ocena