Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Szeferdia srebrzysta

Shepherdia argentea
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
24,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Shepherdia argentea

Srebrny krzew o małych wymaganiach glebowych. Dorasta do 2 m wysokości w naszych warunkach klimatycznych. Ma szeroki pokrój. Młode pędy oraz liście są srebrne. Starsze pędy stają się szarobrązowe, zaś liście ciemnozielone. Liście są eliptyczne, wydłużone, 4 – 6 cm długie, z klinowatą nasadą i tępym wierzchołkiem. Już w marcu pojawiają się żółtawe kwiaty. Jesienią krzew ma liczne szkarłatne owoce które dodają uroku roślinie. Pochodzi z centralnej części Ameryki Północnej.

Uprawa i zastosowanie: Szeferdia jest bardzo wytrzymała na suszę i mrozy. Ponadto świetnie rośnie nawet na lekkich, piaszczystych glebach. Jedynie wymaga słonecznego miejsca. Jest idealną rośliną na tereny miejskie. Polecany na działki, do ogrodów przydomowych, podwórek oraz przychaci na glebach słabych. Nadaje się również do obsadzania poboczy, żwirowisk, hałd i terenów przemysłowych.

Ciekawostki: Amerykanie oraz Kanadyjczycy używają owoców szeferdii do wyrobu smacznych dżemów, galaretek i soków.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pochodzenie brak info