Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Szakłak pospolity

Rhamnus catharicus
7,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 60-120cm

Rhamnus catharicus

Rośnie w formie ciernistego krzewu lub drzewa do 6 m wysokości o kulistej kronie. Występuje głównie na niżu, w lasach i nadwodnych zaroślach. Korowina pnia i gałęzi brunatnoszara lub szaroczarna. Liście jajowate lub eliptyczne, długości do 8 cm, o łukowatym użyłkowaniu. Kwiaty zwykle rozdzielnopłciowe, wyrastające zazwyczaj oddzielnie na jednopłciowych okazach, ale czasem też występują obie płcie na tych samych roślinach, są niepozorne żółtozielone, średnicy około 0, 5 cm, czteropłatkowe, zebrane w pęczki po 2-8. Kwitnie w maju i czerwcu. Owoce średnicy do 1 cm, kuliste, zaczynają dojrzewać w lipcu, początkowo są zielone, z czasem stają się czarnoniebieskie, są trujące! Niewymagający w stosunku do gleby, choć preferuje stanowiska dość suche, nawet kamieniste i zasadowe, może rosnąć zarówno w cieniu jak i w miejscu nasłonecznionym.
Zastosowanie: Nadaje się na szpalery i żywopłoty. Dawniej uzyskiwano z tej rośliny bardzo trwały żółty, czerwony i zielony barwnik. Poza tym wykorzystywany jest w medycynie.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Szakłak pospolity
Twoja ocena