Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Symplokos wiechowaty

Symplocos paniculata
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Symplocos paniculata


Średniej wielkości krzew, dorastający do 3-4m wysokości. Rośnie bardzo wolno, dzięki czemu znakomicie pasuje do niewielkich ogrodów, wówczas gdy mamy ograniczoną przestrzeń. Nie jest to być może szczególnie atrakcyjny pod względem wyglądu krzew jednakże posiada pewne walory ozdobne. Prosto wzniesione pędy są dość wytrzymałe na złamania, pokryte niewielkimi, owalnymi, pomarszczonymi w kolorze brudno zielonym. Pośród nich w maju i czerwcu pojawiają się delikatne i drobne kwiaty w kształcie gwiazdek, zebrane na szczytach pędów w duże wiechy. Kwiaty wydzielają miły, przyjemny zapach, wyczuwalny ze sporej odległości.

Największą ozdobą tej rośliny są jednak pojawiające się jesienią owoce, którymi są kuliste jagody o metalicznym, niebieskim kolorze. Mają zwykle średnicę 8mm i wyglądają szczególnie efektownie, gdyż występują na krzewie w bardzo dużych ilościach. Symplokos najlepiej prezentuje się w miejscach jasnych i widocznych, gdzie można uwypuklić jego walory, m. in. w rogach ogrodu, wzdłuż ścieżek i w pobliżu bram wejściowych. Preferuje gleby żyzne i średnio wilgotne oraz stanowiska słoneczne. Jest łatwy w uprawie i niewymagający. Pasuje zarówno do małych jak i dużych ogrodów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000