Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk Veitcha

Picea neoveitchii
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Picea neoveitchii

Ten rzadki gatunek świerka, opisany po raz pierwszy w 1903 roku. Jest to szybko rosnące drzewo, osiągające w dobrych warunkach 15 – 20 metrów wysokości, przy średnicy pnia dochodzącej do 60 cm. Formuje bardzo ciekawą, luźną koronę, czasem rozgałęziającą się i wykształcającą dwa lub trzy przewodniki. Główne konary boczne rosną pod kątem prostym w stosunku do pnia, są długie i mocne na tyle, że nawet osiągając spore rozmiary nie uginają się ku ziemi, jak jest to u wielu gatunków. Dość wytrzymały na nasze warunki, zimuje nawet w stadium sadzonki bez specjalnej opieki i okrywania. Do dobrego wzrostu potrzebuje gleb wilgotnych oraz stanowisk słonecznych. Jako że jest to roślina słabo znana i nieprzetestowana jeszcze w naszych warunkach, to lepiej sadzić ją w miejscach osłoniętych i ciepłych.

Pewną pomocą przy szacowaniu szans na uprawę tego świerka może być fakt, iż występuje on razem na wielu stanowiskach ze świerkiem chińskim, który zachowuje się u nas bardzo przyzwoicie. Rośnie zazwyczaj dynamicznie, rzadko cierpi od późnych przymrozków, nie ma bowiem tendencji do przedwczesnego wypuszczania nowych przyrostów. W ogrodzie należy przed sadzeniem brać pod uwagę spore rozmiary tego drzewa – a potrzebuje on nie tylko około 2, 5 – 3, 5 metra, czyli tyle ile wyniesie po latach szerokość korony u podstawy, ale nieco więcej, aby korona ta była dobrze doświetlona. Warto również sadzić go w małych grupach, po 3 – 5 osobników, tak czy owak najlepsze miejsce dla takiej aranżacji to skraj większej polany. Przezornie radzimy młode osobniki okrywać, nie ma dostatecznych danych na temat wytrzymałości na mróz dla tego gatunku.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk Veitcha
Twoja ocena