Świerk sitkajski 'Wiesje'

Picea sitchensis 'Wiesje'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Picea sitchensis 'Wiesje'

Świetna odmiana świerka do mniejszych ogrodów, jej maksymalne rozmiary to jedynie około 50-70 cm średnicy! Wytwarza przy tym kształt bardzo zwartej kuli, która dzięki charakterystyce świerka sitkajskiego mieni się wręcz srebrno-zielonymi odcieniami. Wzrost tej odmiany jest powolny, roczne przyrosty sięgają około 5 cm, ale dzięki temu roślina buduje bardzo zwartą, niemal idealnie kulistą strukturę, która praktycznie nie wymaga cięcia dla zachowania kształtu!

Oferowane są rośliny szczepione zarówno nisko przy ziemi, ale także ładnie wyglądające kule szczepione na niewielkim pniu. Wymagania rośliny pokrywają się z wymaganiami podkładki, jaką najczęściej jest świerk pospolity – gleba powinna być nieco żyźniejsza i umiarkowanie wilgotna. Stanowiska decydowanie słoneczne – sprzyja to równomiernemu wykształceniu korony, co szczególnie ważne jest w pierwszych sezonach po posadzeniu rośliny.

Świerk sitkajski dobrze jest sadzić w miejscach osłoniętych, ale jeśli to możliwe niezbyt ciepłych – należy on do roślin prędko rozpoczynających wegetację i może być uszkadzany przez późnowiosenne przymrozki jeśli już zdąży wypuścić przyrosty. Sprawdzi się w kompozycjach z innymi iglakami szczepionymi o różnych formach, w ogrodach skalnych oraz japońskich. W miarę możliwości należy wysuwać go lekko i eksponować, aby gra barw tej odmiany była lepiej widoczna.

Więcej informacji
Zastosowanie ogrody skalne
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk sitkajski 'Wiesje'
Twoja ocena