Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Świerk sitkajski 'Wiesje'

Picea sitchensis 'Wiesje'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea sitchensis 'Wiesje'

Świetna odmiana świerka do mniejszych ogrodów, jej maksymalne rozmiary to jedynie około 50-70 cm średnicy! Wytwarza przy tym kształt bardzo zwartej kuli, która dzięki charakterystyce świerka sitkajskiego mieni się wręcz srebrno-zielonymi odcieniami. Wzrost tej odmiany jest powolny, roczne przyrosty sięgają około 5 cm, ale dzięki temu roślina buduje bardzo zwartą, niemal idealnie kulistą strukturę, która praktycznie nie wymaga cięcia dla zachowania kształtu!

Oferowane są rośliny szczepione zarówno nisko przy ziemi, ale także ładnie wyglądające kule szczepione na niewielkim pniu. Wymagania rośliny pokrywają się z wymaganiami podkładki, jaką najczęściej jest świerk pospolity – gleba powinna być nieco żyźniejsza i umiarkowanie wilgotna. Stanowiska decydowanie słoneczne – sprzyja to równomiernemu wykształceniu korony, co szczególnie ważne jest w pierwszych sezonach po posadzeniu rośliny.

Świerk sitkajski dobrze jest sadzić w miejscach osłoniętych, ale jeśli to możliwe niezbyt ciepłych – należy on do roślin prędko rozpoczynających wegetację i może być uszkadzany przez późnowiosenne przymrozki jeśli już zdąży wypuścić przyrosty. Sprawdzi się w kompozycjach z innymi iglakami szczepionymi o różnych formach, w ogrodach skalnych oraz japońskich. W miarę możliwości należy wysuwać go lekko i eksponować, aby gra barw tej odmiany była lepiej widoczna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój kulisty
Odporność na mrozy bardzo dobra
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7
Rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
Stanowisko słoneczne
Zastosowanie ogrody skalne